Volatilized türkçesi Volatilized nedir

Volatilized ingilizcede ne demek, Volatilized nerede nasıl kullanılır?

Volatilize : Gaz haline gelmek. Uçucu hale getirmek. Buharlaşmak. Volkanik. Buharlaştırmak. Buhar olmak. Gazlaştırmak.

Volatilizes : Gaz haline gelmek. Volkanik. Uçucu hale getirmek. Buharlaşmak. Gazlaştırmak. Buharlaştırmak. Buhar olmak.

Volatilizable : Uçucu. Buharlaşabilir. Buharlaşıp uçabilir. Uçuculaştırılabilir. Buharlaştırılabilir. Uçabilir. Uçuculaşabilir. Uçabilen.

Volatilization : Volatilizasyon. Uçma. Buharlaşma. Uçarlık. Uçuculuk.

Volatilizing : Buhar olmak. Buharlaşmak. Gaz haline gelmek. Uçucu hale getirmek. Gazlaştırmak. Buharlaştırmak. Volkanik.

Volatility switching garch : Oynaklık geçişli garch. Vsgarch.

Volatilise : Değişken hale getirmek (volatilize olarak da yazılır). Gazlaştırmak. Buharlaşmak. Volkanik. Buharlaştırmak. Uçucu hale getirmek. Buhar olmak. (britanya ingilizcesi) uçuculaştırmak.

Volatilisation : (britanya ingilizcesi) uçuculaştırma. Uçarlık. Değişkenleştirme. Volatilizasyon. Buharlaşma. Uçuculuk. Uçucu hale getirme (volatilization olarak da yazılır). Uçma.

File volatility : Dosya değişimi. Kütük uçuculuğu.

Volatility : Fiyatlarda görülen dalgalanma. Havailik. Gelgeçlik. Hoppalık. Volatilite. Buharlaşırlık. Oynaklık. Uçuculuk. Bilgisayar, ekonomi, madencilik alanlarında kullanılır. Buharlaşma.

 

İngilizce Volatilized Türkçe anlamı, Volatilized eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Volatilized ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Vaporise : Püskürtmek. Yok edilmek (vaporize olarak da yazılır). Buhara dönüşmek. Uçmak. Buhara dönüştürülmek. Isıtma veya püskürtme ile buhara dönüştürmek. (britanya ingilizcesi) buharlaşmak. Püskürtülmek.

Nebulizes : Bir konuyu belirsizleştirmek. Sislemek. İnce sprey haline getirmek (sıvı hakkında). Bulanıklaştırmak (ayrıca nebulise). Sıvıyı sprey hale getirmek. Sis yapmak. Bir konuyu bulanıklaşmak. Şişlemek.

Volatilizing : Gazlaştırmak. Buhar olmak. Uçucu hale getirmek. Volkanik.

Nebulise : Bir konuyu belirsizleştirmek. Sis yapmak. İnce sprey haline getirmek (sıvı hakkında). Sıvıyı sprey hale getirmek. Şişlemek. Bulanıklaştırmak (ayrıca nebulize). Sislemek. Bir konuyu bulanıklaşmak.

Volatilizable : Uçabilir. Buharlaştırılabilir. Uçucu. Buharlaşabilir. Uçuculaşabilir. Uçuculaştırılabilir. Buharlaşıp uçabilir.

Vaporizing : Püskürtmek.

Volant : Atik. Pensilvanya eyaletinde yerleşim yeri. Çevik. Kanatlı. Uçan.

Vaporizes : Püskürtmek. Buğulaştırmak. Uçuklaştırmak. Uçmak. Uçuklaşmak. Buğulaşmak.

Vaporized : Buharlaştırılmış. Püskürtmek.

Volatilized synonyms : vapourised, volatilised, volitable, volatilise, gaseous, vapour, volatilizes, evaporates, evaporate, vaporising, vaporize, nebulize, vapor, volatilize, vapoured, nebulized, nebulizing, vapouring, vapored, volatilisable, gasified.

 

Volatilized zıt anlamlı kelimeler, Volatilized kelime anlamı

Solid : Yekpare. Dolma. Sert. Metanet. İçi dolu. Katı. Masif. Dayanıklı. Sıvı olmayan. Yekpare ve içi dolu (madde).

Liquid : Özdeğin su, yağ gibi, bulunduğu kalbin biçimini alan az sıkışabilir akışkan hali. Berrak. Moleküllerin bir birlerine göre devinim yapabildikleri, ancak tektürel yapışma kuvvetleri etkisiyle değişmeyen oylumu bulunduğu kabın biçimiyle sınırlanmış, özgün nitelikleri olan evre. Likit. Islak. Sıvı madde. Sıvı. Mayi. Seviye. Akıcı.