Yardımcı oyuncu nedir, Yardımcı oyuncu ne demek

Yardımcı oyuncu; bir spor terimidir.

Gösteri Sanat terimi olarak anlamı:

Başrolde oynayan oyuncuyu destekleyici nitelikli ikinci önemde rolü olan oyuncu.

Sinema ve Televizyon dünyasındaki anlamı:

İkinci rolde çalışan oyuncu.

İngilizce'de Yardımcı oyuncu ne demek? Yardımcı oyuncu ingilizcesi nedir?:

supporting actor, supporting actor(-tress)

Yardımcı oyuncu tanımı, anlamı:

Yardımcı : Yardımı olan (şey). Yardım eden veya gerektiğinde yardım edecek olan kimse vb., muavin, muin, yaver, asistan.

Yardım : Bağış, iane. Etki. Bir ülkeye bağış veya ödünç olarak verilen para ve ihtiyaç maddeleri. İşlerin daha etkin ve verimli olabilmesi için sağlanan katkı, destek. Kendi gücünü ve imkânlarını başka birinin iyiliği için kullanma, muavenet.

Oyuncu : Sinema, perde veya bir gösteride rol alan sanatçı, aktör, aktris. Düzenci, hileci. Herhangi bir oyunda oynayan kimse. Çok oyun yapan, oyundan oyuna geçen (kimse). Oyunu seven.

Oyun : Seslendirilmek veya sahnede oynanmak için hazırlanmış eser, temsil, piyes. Bedence ve kafaca yetenekleri geliştirmek amacıyla yapılan, çevikliğe dayanan her türlü yarışma. Müzik eşliğinde yapılmış olan hareketlerin bütünü. Tiyatro veya sinemada sanatçının rolünü yorumlama biçimi. Yetenek ve zekâ geliştirici, belli kuralları olan, iyi vakit geçirmeye yarayan eğlence. Teniste, tavlada taraflardan birinin belirli sayı kazanmasıyla elde edilen sonuç. Şaşkınlık uyandırıcı hüner. Hile, düzen, desise, entrika. Kumar. Güreşte rakibini yenmek için yapılmış olan türlü biçimlerde şaşırtıcı hareket.

 

Yardımcı oyunculuk : Yardımcı oyuncu olma durumu.

Yedek : Gereğinde kullanılmak için fazladan bulundurulan, ayrılmış olan. Hayvanı yedeğe alan ip, yular. Gereğinde kullanılmak için elde bulundurulan, asıl karşıtı. Redif. Yularından çekilerek götürülen boş binek hayvanı.

Yedek oyuncu : Oyunculardan birinin herhangi bir sebeple takımdan çıkması gerektiğinde onun yerine oynayacak oyuncu, yardımcı oyuncu.

Diğer dillerde Yardımcı oyuncu anlamı nedir?

İngilizce'de Yardımcı oyuncu ne demek? : n. support, understudy