Alamos türkçesi Alamos nedir

  • Güneybatı abd'de yaygın olan kavak ağcı.
  • Alamo.

Alamos ingilizcede ne demek, Alamos nerede nasıl kullanılır?

The alamo : Tennessee eyaletinde yerleşim yeri. Teksas eyaletinde şehir. San antonio teksas'ta (abd) bulunan bir kaleye dönüştürülmüş şapel. Kuzey dakota eyaletinde şehir. Alamo kalesi. Georgia eyaletinde şehir. İndiana eyaletinde yerleşim yeri. Nevada eyaletinde şehir. New mexico eyaletinde yerleşim yeri. Teksas bağımsızlık mücadelesi esnasında 1836'da meksikalılarca amerikalıların katledildiği yer (abd tarihi).

Alamo : New mexico eyaletinde yerleşim yeri. Kuzey dakota eyaletinde şehir. Güneybatı abd'de yaygın olan kavak ağcı. Georgia eyaletinde şehir. Tennessee eyaletinde yerleşim yeri. Nevada eyaletinde şehir. Teksas eyaletinde şehir. İndiana eyaletinde yerleşim yeri.

Alamode : Modaya uygun. Dondurmalı. Son moda.

Monothalamous : Tek hücreleri. Tek odacıklı.

Thalamocortical : Talamokortikal. Talamus ve beyin kabuğuna ait.

Alamut castle : Alamut kalesi.

Alaskan malamute : Alaska kurdu. Alaska malamutu. Kutup kurdundan elde edilen, sağlam gövdeli ve ağır, kulakları dik, gözleri küçük, badem şeklinde ve kurt gözlerine benzeyen fakat yumuşak bakışlı, tüyleri kalın ve yumuşak, rengi açık gri ve siyah tonlarında, bacakları ve burnu genellikle beyaz renkte, kuyruğu uzun tüylü ve sırtına doğru kıvrık, son derece sadık ve zeki, fazla havlamayan, koku alma yeteneği mükemmel, yıllardır kızak köpeği olarak kullanılmasına rağmen insanlara yakın olduğunda ve eğitildiğinde iyi huylu olmasından dolayı günümüzde aile köpeği olma özelliği de kazanmış köpek ırkı, alaska malamutu.

 

Calamanco : Bir tarafı kareli yada baskılı parlak yünlü kumaş.

Calamar : Kalamar.

Alamedas : Kaliforniya eyaletinde şehir.

İngilizce Alamos Türkçe anlamı, Alamos eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Alamos ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

About : Sıralarda. Takriben. Devresinde. Konusunda. Aşağı yukarı. -e ne dersin?. -den ne haber?. Üzerine. Yakınında. Hemen hemen.

Indochina : Tayland ve vietnam'ı kapsayan coğrafi bölge. Laos. Güneydoğu asya'da bir yarımada (burma, laos, tayland, kamboçya, vietnam ve malezya'dan oluşan). Kamboçya. Singapur. Çinhindi. Malezya. Myanmar. Hindiçin.

Nearly : Az kaldı. Neredeyse. Takriben. Nerede ise. Sanki. Yaklaşık olarak. Yakından. Az kalsın. Az daha. Hemen hemen.

Most : En fazla miktar. Çok. Çoğu. S. En. Ekseriyet. En fazla. Pek. En fazlası. Adl.

Lao : Laos'da yaşayan etnik bir grup. Lao dili. Laosda yaşayan. Laoca.

 

Virtually : Hakikatte. Hemen hemen. Aslında. Sanal olarak. Esas itibarıyla. Sanal. Adeta. Gerçekte. Neredeyse. Fiilen.

Association of southeast asian nations : Güneydoğu asya ülkeleri birliği. Ekonomik ve ortaklık ve kültürel gelişimi arttırmak amacıyla güneydoğu asya ülkeleri arasında kurulmuş olan birlik. Asean. Belirli sanayi dallarında işbirliği yapmak, bazı temel ürünlerde ortak gümrük tarifesi uygulamak, sosyal ve kültürel kalkınmayı geliştirmek, bölgede barış ve istikrar ortamı yaratmak amacıyla malezya, filipinler, singapur, tayland ve endonezya tarafından 1967 yılında bangkok deklarasyonu ile kurulan ve 2000 yılında kamboçya, brunei sultanlığı, vietnam, myanmar ve laos’un katılımıyla genişleyen birlik. Güneydoğu asya ulusları birliği. Güney doğu asya uluslar topluluğu.

Laotian : Laos vatandaşı (güneydoğu asya ülkesi). Laos. Laoslu. Laos'a özgü.

Nigh : Hemen hemen. Az daha. Yakın. Aşağı yukarı.

Mekong : Çin'in güneybatısından doğan ve güney çin denizi'ne dökülen nehir. Mekong nehri.

Alamos synonyms : lao people's democratic republic, indochinese peninsula, mekong river, laotian capital, asean, capital of laos, well nigh, vientiane, near.

Alamos zıt anlamlı kelimeler, Alamos kelime anlamı

Ugliness : Çirkinlik. İğrençlik.

Sexual : Cinsi, cinsel bakımdan, cinsiyete ait, cinsiyeti olan. Cinsel. Zührevi. Eşeyli. Cinsel organı olan. Cinsi. Seksüel. Eşeysel.