Alden türkçesi Alden nedir

 • Minnesota eyaletinde şehir.
 • İowa eyaletinde şehir.
 • Amerikalı ödüllü aktör ve yapımcı.
 • Wisconsin eyaletinde yerleşim yeri.
 • Amerika'da sayısız şehrin ismi.
 • Eugene alden hackman.
 • New york eyaletinde yerleşim yeri.
 • Gene hackman'ın gerçek adı (1930 doğumlu).
 • Kansas eyaletinde şehir.
 • Bir soyadı.
 • Bir kadın veya erkek adı.

Alden ingilizcede ne demek, Alden nerede nasıl kullanılır?

Abderhalden : Bir soyadı. İsviçreli kimyager ve fizyolog. Emil abderhalden (1877-1950).

Waldenses : Vaudois. 12'nci yüzyılda roma katolik kilisesi'ne bağlı olarak ortaya çıkan ve 16'ncı yüzyıl esnasında reformasyon'a katılan ve kalvinist öğretileri benimsemiş güney fransa kökenli küçük hristiyan mezhebi.

Waldensian : Waldenses üyesi olan kimse.

Aldebaran : Eldebaran yıldızı. Eldeberan. Aldebaran yıldızı (astronomi terimi).

Aldehyde : Alkolün oksidasyonuyla oluşan organik bir bileşik. Fonksiyonel aldehit grubu taşıyan, kimyasal olarak asit ve alkole dönüşebilen herhangi bir organik molekül. Aldehit.

Aldehyde fuchsin : Aldehit fuksin. Bazik fuksin ve aldehitle birlikte, pankreasın beta hücreleri, elastin, sülfatlı müsinler gibi sülfür içeren bileşiklerin boyanmasını sağlayan madde.

Alder tree : Ilıman bölge çalıları veya ağaçları. Akçaağaç.

Aldermanic seat : Belediye meclisi üyesi makamı. Belediye meclisi üyeliği.

 

Alderfly : Koyu rengiyle tanımlanan sialidae familyasından neuroptera böcekleri. Kızılağaç sineği.

Alder fly : Kızılağaç sineği.

İngilizce Alden Türkçe anlamı, Alden eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Alden ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Argyle : Baklava dokulu. Teksas eyaletinde şehir. Missouri eyaletinde yerleşim yeri. Baklava biçimli örme çorap. Georgia eyaletinde yerleşim yeri. Baklava desenli. Örgüde kullanılan baklava deseni.

Allen : Kentucky eyaletinde şehir. Erkek ismi. Bir erkek adı. İrlanda'da yerleşim yeri. Nebraska eyaletinde yerleşim yeri. Oklahoma eyaletinde yerleşim yeri. Teksas eyaletinde şehir.

Exile : Sürgüne göndermek. Sürgüne yollamak. Sürgün edilen kimse. Sürgün. Sürülen kişi. Sürmek. Sürmek (yurt dışı vb). Kovmak. Sürgün etmek. Yurdundan sürülme.

Arco : Atlantic richfield company (atlantik richfield şirketi). Dünya çapında petrol araması. İdaho eyaletinde şehir. İmalatı ve dağıtımı yapan ve genel merkezi california'da bulunan amerikan şirket.

Attica : İndiana eyaletinde şehir. Antik yunan'da atina bölgesi. Abd'de birçok kasaba ve şehrin adı. Bir eyalet hapishanesinin adı (abd). On iki devlete bölünmüş olan antik yunan yarımadası alanı. New york eyaletinde (abd) bir kasaba. Ohio eyaletinde yerleşim yeri.

Barnum : Günümüzdeki barnum ve bailey sirki'nin kurucusu. P.t. barnum (1810-1891). Amerikalı bir gösterici.

Foreign : Yurtdışı. Dış. Yabancılık. Yurt dışı. Ecnebi. Yabancı. Yabancı madde. Ülke dışı. Dıştan gelme.

 

Arma : Özbağlanımlı yürüyen ortalama.

Traveler : Yolcu. Transbordör. Seyyar iskele. Gezmen. Gezgin. Seyahat eden. Satış temsilcisi (gezici). Seyahat eden kimse. Bkz.traveller. Seyyah.

Alden synonyms : importee, metic, adamson, abargil, adel, au pair, import, abegg, barry, abaya, abou hatzira, avon, gringo, akron, alexandria, ames, abernathy, foreigner, outlander, arlington, andrew, abdel, addison, abidal, alberta, extrinsic, ada, auburns, adrian, alphas, abramovitch, arion, auburn.

Alden zıt anlamlı kelimeler, Alden kelime anlamı

Intrinsic : İçerde. bir organ ya da bir kısmının iç kasları. hücre zarının lipit tabakasının içine az girmiş ya da bir tarafından diğer tarafına geçmiş proteinler. integral proteinler. Yerleşik. Hakiki. İntrinzik. Yaradılıştan. İntrinsik. Esas. Asıl. İç kaynaklı, vücudun veya organın kendi yapısından gelen, kendi içinden doğan. Aslında olan.

Citizen : Uyruk. Sakin. Bir devlet ya da ulusa mensup kişi. Yurttaş. Sivil kimse. Hemşehri. Hemşeri. Bir devletin bağımı altında bulunan kimse. Uyruklu.