Ampule türkçesi Ampule nedir

  • Küçük cam şişe.
  • İçerisinde steril ilaç bulunan, ince camdan yapılmış küçük muhafaza.
  • Veterinerlik alanında kullanılır.
  • Ufak ilaç şişesi.
  • Ampul.
  • Derialtı çözeltileri saklamak için kullanılan mühürlenmiş cam haznesi.
  • Ampül.
  • Küçük ilaç şişesi.

Ampule ingilizcede ne demek, Ampule nerede nasıl kullanılır?

Ampules : Küçük cam şişe. Ampul. Küçük ilaç şişesi. Derialtı çözeltileri saklamak için kullanılan mühürlenmiş cam haznesi. Ufak ilaç şişesi.

Ampul : Ufak ilaç şişesi. Derialtı enjeksiyonlarında kullanılan mühürlenmiş cam kabı. Küçük ilaç şişesi.

Ampulla : Kabarcık. Şişe. Hacı şişesi. Ampul. Genişlemiş kısım. Biyoloji, veterinerlik alanlarında kullanılır. Damar. Ampulla. Ampül biçimindeki şişkinlik, kabarcık. Zardan yapılmış herhangi bir kesecik. omurgalılarda kulağın yarım daire kanallarının uçlarındaki genişlemiş yapılar. 3.derisi dikenlilerde su kanal sistemine bağlı halka kanal üzerindeki küçük iç su depoları. 4.keski solungaçlılarda duygu kanallarının uçlarındaki kesecikler. 5.dişilerde fallop kanalının bir parçası. 6.erkeklerde vas deferensin bir kısmı. 7.böceklerde malpighi tüplerinin bağırsağa bağlandığı bölge. ampulla.

Ampulla ductus deferentis : Ampulla duktus deferentis. Ductus deferens’in, sidik torbası üzerinde seyrederken yapmış olduğu genişleme.

 

Ampulla membranacea anterior : İç kulakta, ön zardan yarım halka kanalın yaptığı şişkinlik. Ampulla membranasea anteriyor.

Ampulla of lorenzini : Köpek balıklarında duygu epiteli içeren, lümen ve kanalı jelatinimsi sıvı ile dolu, sıcaklığa, elektriksel ve kimyasal maddelere cevap veren organ. Ampulsü organ.

Ampullae lorenzini : Köpek balıklarında duygu epiteli içeren, lümen ve kanalı jelatinimsi sıvıyla dolu, sıcaklığa, elektriksel ve kimyasal maddelere cevap veren organ. Ampulsü organ.

Ampulla ossea anterior : İç kulakta, ön yarım halka kanalın tabanında yer alan şişkinlik. Ampulla ossea anteriyor.

Ampulla ossea posterior : İç kulakta, arka yarım halka kanalın tabanında yer alan şişkinlik. Ampulla ossea posteriyör.

Ampulla of vater : Vater kabarcığı.

İngilizce Ampule Türkçe anlamı, Ampule eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Ampule ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

A dna : Dna çift sarmalının sağ el sarmal yapısı gösterdiği ve çift zincirin bir tam dönüşünde yapıya 11 bazın girdiği dna biçimi. A dna.

Lamps : Fener. Aydınlatma. Lambalar. Işık. Lamba. Far.

 

Boobs : Göğüsler. Memeler.

A clay : Beyaz kil. Sindirim kanalındaki zehirleri ve vitaminleri yüzeyde tutarak emilimlerini önleyen ve bağırsak duvarını kaplayarak koruyucu bir tabaka oluşturan doğal alüminyum silikat bileşiği, kaolin.

Abdominal palpation : Avuç içi, parmak veya yumrukla çok hafif basınç uygulayarak karın bölgesindeki değişikliklerin niteliğini anlamak için yapılan muayene, abdominal palpasyon. Karın bölgesinin elle muayenesi. Abdominal palpasyon.

Abdominal ovariectomy : Laparotomi yoluyla gerçekleştirilen kısırlaştırma. Abdominal ovaryektomi.

Bottle : Tüp. Şişe. Metal silindir. Şişeye doldurmak. Şişelemek. Emzik. Susturmak. Biberon. Kavanozlayıp saklamak. İçki.

Knocker : Batakçı. Kapı tokmağı. Dövücü. Çıngırak. Eleştiren kimse. Tokmak. Far. Çan.

Vialing : İlaç şişesi. Şişecik. Ufak şişe. Viyal. Küçük şişe. Şişe. Flakon.

Ampule synonyms : ampoules, ampulla, abamectin, vial, glass bulb, a crochordon, lightbulb, ampullar, abdominal pain, abaxial, abdominal distention, abattoir, ampul, phials, bulbs, incandescent lamp, light bulb, a c syndrom, ampuls, a amplitude mod, lamp, abdomen, abdominal fat necrosis, phial, bulb, a band, a c deformity, ampoule, ampules.