Curd cheese türkçesi Curd cheese nedir

  • Lor.
  • Lor peyniri.

Curd cheese ingilizcede ne demek, Curd cheese nerede nasıl kullanılır?

Curd : Peynir pıhtısı. Teleme. Kaymak. Kesmik. Süte peynir mayası eklendikten sonra oluşan ve yapısında kazein, yağ ve peynir altı suyu bulunan pıhtı. Pıhtı. Kesilmiş süt. Lor.

Cheese : Peynir. Sünnet olmamış cinsel organın derisi içerisinde biriken beyaz salgı. Ebegümeci. Doğru. Çapraz bobin. Peynir kalıbı. Meyve konservesi.

Curding : Kesmik. Teleme. Pıhtı. Kesilmiş süt. Kaymak. Lor.

Curdle : Pıhtılaştırmak. Kesilmek. Süt kesmek. Donmak. Pıhtılaşmak. Sütü kesmek. Peynirleşmek. Süt kesilmek. (süt) kesilmek. Kaymak tutmak.

Curdle the blood : Kan pıhtısı. Kanı donmak. Dehşete düşürmek. Çok korkutmak. Kanını dondurmak.

Curdled : Sütü kesmek. Pıhtılaştırmak. Pıhtılaşmak. Kaymak tutmuş. Kesilmiş. Kesilmek.

İngilizce Curd cheese Türkçe anlamı, Curd cheese eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Curd cheese ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Curdlers : Kaymak. Pıhtı. Kesmik. Kesilmiş süt. Teleme.

Green cheese : Kesik süt peyniri. Tor. Adaçayı peyniri. Adaçayı ile boyanmış peynir.

Cottage cheese : Bir tür yumuşak beyaz peynir. Katıç peyniri. Çökelek peyniri. Süzme peynir. Amerika, britanya ve diğer bazı ülkelerde, ekşimiş yağsız süt pıhtısından elde edilen ve olgunlaşma süresi bir iki gün olan beyaz peynir çeşidi.

 

Curding : Teleme. Kaymak. Kesmik. Kesilmiş süt. Pıhtı.

Lor cheese : Peynir altı suyunun 90 – 95 °c ye kadar ısıtılması sonucunda, üstte toplanan serum proteinlerinin alınması suretiyle elde edilen bir tür taze, yumuşak ve tuzsuz beyaz peynir.

Curds : Kesilmiş süt. Kesmik.

Curdler : Teleme. Pıhtı. Kesmik. Kesilmiş süt. Kaymak.

Curd : Süte peynir mayası eklendikten sonra oluşan ve yapısında kazein, yağ ve peynir altı suyu bulunan pıhtı. Kesilmiş süt. Kaymak. Kesmik. Pıhtı. Peynir pıhtısı. Teleme.