Lor cheese türkçesi Lor cheese nedir

  • [#lor Lor peyniri].
  • Peynir altı suyunun 90 – 95 °c ye kadar ısıtılması sonucunda, üstte toplanan serum proteinlerinin alınması suretiyle elde edilen bir tür taze, yumuşak ve tuzsuz beyaz peynir.
  • Veterinerlik alanında kullanılır.

Lor cheese ingilizcede ne demek, Lor cheese nerede nasıl kullanılır?

Cheese : Doğru. Çapraz bobin. Meyve konservesi. Peynir kalıbı. Ebegümeci. Sünnet olmamış cinsel organın derisi içerisinde biriken beyaz salgı. Peynir.

Abhazian cheese : Abaza peyniri. Çoğunlukla sakarya, sinop ve bursa yöresinde üretilen, telemesi fermente edilerek ve suda haşlanarak örgü veya teker biçiminde hazırlanan peynir çeşidi.

Acid cheese : Sütün kendiliğinden oluşan doğal asitliği veya dışarıdan katılan herhangi bir organik asit aracılığıyla pıhtılaşması sonucunda elde edilen peynir. Asit peyniri.

American cheese : Amerikan peyniri.

Big cheese : Önemli kimse. Kodaman. Önemli kişi veya kimse.

Blue cheese : Mavi damarlı peynir. Küflü peynir. Mavi renkte küf içeren peynir. Mavi peynir. Rokfor. Bir çeşit küflü peynir.

İngilizce Lor cheese Türkçe anlamı, Lor cheese eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Lor cheese ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

A amplitude mod : A-mod görüntü. Ultrasonografide gönderilen ses dalgasının yayılımı doğrultusunda, farklı yüzeylerden yansıyan ses dalgalarının, yansımanın şiddetine göre çizgisel bir grafik olarak gösterilmesi. özellikle gözde biyometrik ölçümlerde kullanılır.

 

Abdominal fat necrosis : [#karın Karın yağı nekrozu]. Karın içi yağ nekrozu.

Abdominal distention : Abdominal gerginlik. Karın gerginliği. Karın duvarının gergin olması, abdominal gerginlik.

Abaxial : Eksenden uzakta bulunan (biyoloji terimi). Abaksiyal. Eksendışı. Eksenden uzak, eksen dışı. Eksen dışı. Aks kemiği dışında. Eksenden uzak.

Abdominal ovariectomy : Abdominal ovaryektomi. Laparotomi yoluyla gerçekleştirilen kısırlaştırma.

Abamectin : Streptomyces avermitilis adlı bakteriden fermentasyon sonucunda elde edilen ve sığırlarda sindirim kanalı yuvarlak solucanları, akciğer kurtları, bit ve kenelerle mücadelede kullanılan, parazitlerde gaba salınımını artırarak ölümlerine neden olan bir ilaç. Abamektin.

A crochordon : Akrokordon. Köpeklerde küçük, kılsız, hiperplastik bir epidermisle damardan zengin kollajen dokudan ibaret, saplı veya sapsız, deri eklentileri içermeyen, deri sarkmalarıyla belirgin iyicil tümör, fibrovasküler papillom, yumuşak fibrom, pendilöz yumuşak fibrom.

A clay : Sindirim kanalındaki zehirleri ve vitaminleri yüzeyde tutarak emilimlerini önleyen ve bağırsak duvarını kaplayarak koruyucu bir tabaka oluşturan doğal alüminyum silikat bileşiği, kaolin. Beyaz kil.

 

Cottage cheese : Süzme peynir. Bir tür yumuşak beyaz peynir. Amerika, britanya ve diğer bazı ülkelerde, ekşimiş yağsız süt pıhtısından elde edilen ve olgunlaşma süresi bir iki gün olan beyaz peynir çeşidi. Katıç peyniri. Çökelek peyniri.

Abdominal palpation : Abdominal palpasyon. Karın bölgesinin elle muayenesi. Avuç içi, parmak veya yumrukla çok hafif basınç uygulayarak karın bölgesindeki değişikliklerin niteliğini anlamak için yapılan muayene, abdominal palpasyon.

Lor cheese synonyms : a band, curd cheese, abattoir, abdominal pain, green cheese, a dna, abdomen, a c deformity, a c syndrom.