Dialogic türkçesi Dialogic nedir

  • Söylesimsel.
  • New jersey merkezli bilgisayar-telefon ve telekomünikasyon teknolojileri üreten amerikan şirketi.

Dialogic ingilizcede ne demek, Dialogic nerede nasıl kullanılır?

Dialogical : Diyalojik.

Dialogically : Diyalojik olarak.

Dialogism : Sanal diyalog. Hayali diyalog.

Dialogist : Diyalogçu. Konuşmacı.

Dialogite : Diyalogit. Diyalojit.

Common dialog library : Ortak iletişim kitaplığı.

Custom paper dialog box : Özel kağıt iletişim kutusu.

Postscript printer setup dialog box : Postscript yazıcı ayarları iletişim kutusu.

Dialog editor : İletişim düzenleyicisi. İletişim düzenleyici.

Dialog sheet : İletişim kutusu sayfası.

İngilizce Dialogic Türkçe anlamı, Dialogic eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Dialogic ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Dialog : Pencere. Bkz.dialogue. İleti. Diyalog. İkili konuşma. Konuşma. Karşılıklı konuşma. İletişim. Konuşmalar. Söyleşme.

Talking : Konuşma. Konuşan. Konuşuyor. Konuşkan. Sesli film. Sesli (film). İkaz.

Book : Liste. Opera metni. Rezervasyon yaptırmak. Deftere geçirmek. (yer) ayırtmak. Deftere işlemek. Tutmak. Yer tutmak. Defter. Yer ayırtmak.

Script : Senaryo. Bir filmin çevrilmesine temel olan metin. (bir filmin en kısa yoldan anlatılan konusunu veren metne özet; bunun en geliştirilmiş, en son biçimine de çevirim oyunluğu denir. özetten çevirim oyunluğuna doğru da geliştirim ve ayrımlama yer alır. bunların hepsi için de genellikle oyunluk terimi kullanılır). çevirim oyunluğunun kısaltması. tv. herhangi bir televizyon izlencesinin gerçekleştirilmesinde kılavuz olmak üzere hazırlanan metin. Yazılı metin (oyun veya nutuk için). Sınav kağıdı. Senet. Oyunluk. Alfabe. Abece. El yazısı şeklinde matbaa harfleri. Senaryolaştırmak.

 

Speech : Diskur. Gramer, sinema, televizyon, sosyoloji alanlarında kullanılır. Söyleşmelerde ya da söyleşmeler dışında kullanılan her çeşit sözcükten oluşan ses. Bir maksadı anlatmak üzere söylenen kelime veya kelimelerden oluşan dizi; toplumsal bir kurum olan dilin kişi tarafından özel olarak kullanılması. Demeç. Söz söyleme. Konuşma tarzı. Konuşma yeteneği. Anlatma. Şive.

Talk : Konuşmak. Hakkında konuşmak. Söyleşi. Konuşma biçimi. Laf etmek. Söylemek. Görüşmek. Sohbet etmek. Konuşma. Kişiler arasında geçen ve bir kurala bağlı olmayan konuşma.

Duologue : Karşılıklı konuşma. İki kişilik oyun. Diyalog.

Words : Sözcük sayısı. Hukuki terimler ve ibareler. Güfte. Ağız kavgası. Sözcükler. Kavil. Sözcük. Laf. Sözler. Kelimeler.

Dialogic synonyms : playscript, actor's line.

Dialogic zıt anlamlı kelimeler, Dialogic kelime anlamı

Good : Yararlı. Çok. Sağlığa yararlı. Uslu. İyilik. Sağlamlaştırmak. Hayırlı. Menfaat. İyi. Yarar.

Chromatic : Renklere ait. Yarım seslerden oluşan ses dizisi. Renklerle ilgili. Renkli. Renksel. Yarım tonlardan oluşan (müzik terimi). Renkle ilgili. Renge ilişkin olayları ya da nesneleri belirleyen (özdek). içinden geçen güneş ışığını tek renkli bileşenlerine ayıran (özdek). Parlak renkli ya da boyandığında parlak renk meydana getiren. Kromatik.