Dosages türkçesi Dosages nedir

Dosages ingilizcede ne demek, Dosages nerede nasıl kullanılır?

Dosage : Karıştırma oranı. Dozaj. Düzem. Tür, yaş ve sağlık durumuna göre ilaçların tedavi dozunun ve uygulama biçiminin belirlenmesi. Bir organizmaya uygulanan madde miktarının zamanla birlikte ifade edildiği doz. Azıcık şey. Doz. Dozlama. Bir kerede verilen ilaç.

Overdosage : Surdozaj. Doz aşımı. Aşırı doz verme. Aşırı doz.

Endosalpingitis : Yumurta kanalının mukoza katının yangısı. Endosalpingitis. Endosalpenjit.

Endosarc : Endosark. Protozoonlarda stoplazmanın iç tabakası. Protozoonlarda sitoplazmanın iç tabakası.

Panarteritis nodosa : Panarteritis nodoza. Poliarteritis nodoza.

Periarteritis nodosa : Periarteritis nodoza. Poliarteritis nodoza.

Dos protected mode interface : Dos korumalı mod arabirimi. Her program için ayrılmış belirli miktarda hafıza olduğu için aralarında karışma ya da kesişme olmadan aynı anda kullanılabilmesini sağlayan dos arabirimi. Dpmı.

Dos environment : Dos işletim sistemiyle çalışan bilgisayar çalışma ortamı. Dos ortamı.

Polyarteritis nodosa : Poliarteritis nodoza. Tüm vücuttaki küçük ve orta boy müsküler atardamarların özellikle dallanma noktalarında damar duvarlarında nekroz, yangı ve nodüler kalınlaşmalar ve buna bağlı infarktüslerle belirgin, bazı bakteriyel ve viral enfeksiyonları takiben ikincil olarak oluşan otoimmün hastalık, panarteritis nodoza, periarteritis nodoza, kusmaul, hastalığı, kusmaull-maier hastalığı.

 

Dos partition : Dos bellek bölümü.

İngilizce Dosages Türkçe anlamı, Dosages eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Dosages ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Dose : Belli ölçüde ilaç vermek. Bir defada verilen ilaç miktarı. Kamışı kırma. Belirli bir dozda ilaç. Düze. Cinsel hastalık kapma. Dozunu ayarlamak. İstenilen etkiyi oluşturan ilaç miktarı.

Doses : Cinsel hastalık kapma. Kamışı kırma.

Dosage : Tür, yaş ve sağlık durumuna göre ilaçların tedavi dozunun ve uygulama biçiminin belirlenmesi. Bir organizmaya uygulanan madde miktarının zamanla birlikte ifade edildiği doz. Bir kerede verilen ilaç. Karıştırma oranı.

Second childhood : İkinci çocukluk. Bunaklık. Bunama.

Old age : Kocalık. Yaşlılık dönemi. Yaşlılık. Sosyal güvenceler anlamında güvencelinin belirli bir yaşa gelmesi ya da geçmiş sayılması ve belirli bir süre güvenceliliğinin süregelmiş olması, belirli bir süre kesenek ödemiş olması durumu. İhtiyarlık.

A modicum of : Zerre kadar. Az bir miktar. Pek az. Azıcık. Bir nebze.

A little bit : Bir nebze. Birazcık. Azıcık.

Farthings : Metelik. Çeyrek peni eski bir ingiliz parası. Çeyrek peni.

Dollops : Azıcık. Yığın. İlaç. Bir parça veya top (dondurma). Topak. Parça.

Dosages synonyms : indefinite quantity, geezerhood, a piece of, dosed, dosing, a bar of, regimen, a trifle, eld, years, driblet, percentage, proportioning, a little, dollop, a bit, a bit of a, farthing, age, senility.