Englobing türkçesi Englobing nedir

  • Küresel bir şekil vermek.
  • Bir lökosit içerisine emilmek (biyoloji terimi).
  • Küre şeklinde yapmak.
  • Bir küre veya küresel şekildeki bir şeyin içerisine kapatmak.

Englobing ingilizcede ne demek, Englobing nerede nasıl kullanılır?

Englobe : Küre şeklinde yapmak. Bir küre veya küresel şekildeki bir şeyin içerisine kapatmak. Küresel bir şekil vermek. Bir lökosit içerisine emilmek (biyoloji terimi).

Englobed : Bir küre veya küresel şekildeki bir şeyin içerisine kapatmak. Bir lökosit içerisine emilmek (biyoloji terimi). Küre şeklinde yapmak. Küresel bir şekil vermek.

Alpenglow : Gün batımındaki kızıl ışık. Gün batımında doruklardaki kızıl ışık.

İngilizce Englobing Türkçe anlamı, Englobing eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Englobing ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Packing : Sarma. Ambalajlama. Paketleme malzemesi. Conta. Tıkaç. Malı koruyan kap ya da madde. Taş kama. Tampon. Dolgu. Salmastra.

Orb : Kuşatmak. Göz küresi. Gökcismi. Çevrelemek. Gök cismi. Daire. Gözbebeği. Küre. Göz.

Introduction : Getirme. Önsöz. Başlangıç. Kılavuz kitap. Bir eserin daha iyi anlaşılması maksadiyle yazılarak onun baş tarafına eklenen açıklamalı kısım. Tanıtım. Girizgah. Yaygın ortaklık kuruluşları için, kurucularınca anamalın tümünü oluşturmak için verilen her çeşit başlangıç anamalı, (para, pay belgiti, borç ve alacak belgitleri, döşeme, demirbaş, bina ve benzeri mallar). Tanıtma. Tanışma.

 

Enclosure : Enkloser. Etrafını çevirme. Çevreleme. İlişikte gönderilen şey. Kapama. Çevirme. Çitli yer. Çit. Parmaklık. Kutu.

Envelopment : Çevirme. Kuşatma. Gizleme. Karşı yarışmacının savutunu bir çelgi ile yakalayıp bırakmadan, çember eylemiyle geliştirilen dürtüşün uygulamasına verilen ad. Sarma.

Ensphered : Küre içine alınmış. Küre şekli verilmiş. Çevrelemek. Küreselleştirmek. Küre şekli vermek. Bir küreye yerleştirmek. Kuşatmak.

Incasement : Paketli olma durumu. Kutuya konulmuş olma durumu (encasement olarak da yazılır). Paketlenmiş olma durumu. Sandığa konulmuş olma durumu. Sandıklanmış olma durumu. Kutulanmış olma durumu. Muhafaza.

Intromission : İçine sokma. İntromisyon. Kabul etme. İçeri alma. Araya sokma.

Enspheres : Küre içine almak. Çevrelemek. Küre şekli vermek. Küreselleştirmek. Bir küreye yerleştirmek. Kuşatmak.

Englobing synonyms : englobe, orbed, insertion, boxing, orbs, encasement, englobed, ensphere, inclosure.