Gyrose türkçesi Gyrose nedir

Gyrose ingilizcede ne demek, Gyrose nerede nasıl kullanılır?

Gyros : Seyrüseferle ilgili aygıtların denge sağlamalarına yardımcı olan aygıt. Cayro pusula. Yunan döneri. Kızartılmış kuzu eti içeren ekmek arası (yunan mutfağı). Jiroskop. Jiro.

Gyroscope : Düz döner. Ciroskop. Jiroskop. Cayroskop. Fizik, kimya alanlarında kullanılır. Denge çarkı. Topaç. Dinginlik kolcuğu büyük olduğundan, dönerken eksenini hep bir doğrultuda tutma eğiliminde olan özel nesne. Düzdöner.

Gyroscopes : Jiroskop. Düz döner. Denge çarkı. Topaç. Cayroskop.

Gyroscopic : Jiroskopik. Cayroskopik. Düz dönen.

Gyroscopic head : Üç ayak başlığının dişli çarklar yardımıyla çalıştırılan çeşidi. Dişli başlık. Sinema, televizyon alanlarında kullanılır.

Gyrostatics : Jirostatik. Döngü bilimi.

Autogyros : Otojir. Kaldırma kuvvetini serbest olarak dönen rotor panelleriyle itme kuvvetini de motor ile sürülen rotor düzlemine dik şekildeki bir pervane aracılığıyla sağlayan hava aracı. Kaldırma kuvvetini serbest olarak dönen rotor pallerinden itme kuvvetini ise motor ile sürülen rotor düzlemine dik olan bir pervane aracılığıyla sağlayan helikopter. Otojiro. Dik olarak tırmanan ve rule yapmadan inebilen hava aracı.

 

Gyro head : Sinema, televizyon alanlarında kullanılır. Üç ayak başlığının dişli çarklar yardımıyla çalıştırılan çeşidi. Dişli başlık.

Gyrostabilizer : Yalpalatmaz. Sallantı jiroskopu. Jirostat. Bir uçağın yalpa yapmasını azaltmak için kullanılan ve dikey düzlemde dönen jiroskoptan oluşan bir cihaz. Denge cayroskobu.

Caged gyro : Kafesli cayro. Kafesli düzdöner.

İngilizce Gyrose Türkçe anlamı, Gyrose eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Gyrose ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Corrugated : Paralel girinti ve çıkıntıları olan. Buruşmuş. Oluklu (saç veya karton vb). Koruge. Ondüleli. Oluklu. Katlı. Dalgalı (metal).

Circuitous : Dolaylı ve genellikle yolu epey uzatan sefer. Dolaşarak giden (yol). Dönemeçli. Dolaşık. Dolambaçlı. Dolaylı. Karışık.

Gnarlier : Bükülmüş. Boğumlu. Budaklı. Dolaşık. Pürüzlü.

Curving : Eğme. Kıvrılan. Dönemeçli. Eğik.

Gnarliest : Budaklı. Dolaşık. Bükülmüş. Pürüzlü. Boğumlu.

Inflectional : Çekim ile ilgili. Bükünlü. Kıvrılma ile ilgili. Bükülme ile ilgili. Çekme ile ilgili (gramer).

Quickest : Hızla. Çabuk. Hızlı. Hazır. Hassas. Yaşayan. Madenli. Canlı. Şipşak. En hızlı.

Aptest : Çabuk kavrayan. Muhtemel. Uygun. Yetenekli. Zeki. Yatkınlık. Yerinde. Mümkün. Kavrayışlı.

Fumble : El yordamıyla aramak. El yordamıyla yürümek. Tutamayış. Becerememe. Beceriksizce atak. Bozmak. Topu düşürmek (oyunda). Yoklamak. El yordamıyle aramak. Elleri dolaşmak.

Limbering : Oynak (özellikle kol ve bacaklar). Oynak. Esnek. Top arabası ön parçası. Eğilir. Toparlak. Çevik. Bükülgen. Eğilir bükülür.

 

Gyrose synonyms : acclivitous, crimpy, choppier, crimpier, sinuous, cantilevering, limber, search, lithe, lither, agitational, alternating, beveled, strong, catercorner, apter, strongest, arcuate, spun, crinkled, crinkly, look for, canted, alternans, cabriole, twisted, cantilever, crinkliest, inflexional, crimpiest, curliest, flexuous, overall.

Gyrose zıt anlamlı kelimeler, Gyrose kelime anlamı

Net : Oyun alanını ortadan ikiye bölen ve ortasında yerden yüksekliği 91 cm. olan ipten kafes örgü. Çoğu kez düşçül oyunlarda, sahnedeki görüntüye uçuculuk, gerçek dışı, düşsel ya da anısal bir hava vermek ereğiyle kullanılan tül perde. Katkısız. Katıksız. Tenis, bilgisayar, masa tenisi, sinema, televizyon, ekonomi, tiyatro, voleybol alanlarında kullanılır. Herhangi bir ölçüden çıkarılması gerekenler çıkarıldıktan sonra kalan bölük. Ağ. Masatopu oyununda alanı iki eşit bölüme ayıran, uzunluğu 1.83 m., üst kenarının masa yüzeyinden yüksekliği 15,5 cm. olan ipten kafes örgü. Arıtımlı. Amaca uygun işlemlerle arıtılmış ya da çıkarılması gerekli öğelerden ayıklanmış olan.

Good natured : Babacan. İyi huylu. Yumuşak. Hoşgörülü. Yardımsever.

Gyrose ingilizce tanımı, definition of Gyrose

Gyrose kelimesinin İngilizce - İngilizce çevirisi (English to English) : Turned round like a crook, or bent to and fro.