Hairline türkçesi Hairline nedir

  • İnce çatlak.
  • Alındaki saç hizası.
  • Kılcal.
  • Alında saç çizgisi.
  • İnce çizgili kumaş.
  • İnce çizgili desen.
  • İnce çizgi.
  • Saç çizgisi.
  • Kıl çizgi.

Hairline ile ilgili cümleler

English: Tom has a receding hairline.
Turkish: Tom'un açılan bir alnı var.

English: Tom's hairline is receding.
Turkish: Tom'un saç çizgisinden uzaklaşıyorsun.

Hairline ingilizcede ne demek, Hairline nerede nasıl kullanılır?

Hairline crack : Mikro çatlak. Kılcal çatlak. İnce çatlak.

Hairlines : Kılcal. İnce çizgili kumaş. Saç çizgisi. İnce çatlak. İnce çizgili desen. Kıl çizgi. İnce çizgi. Alındaki saç hizası.

Hairlike : İncecik. Tüy gibi. Saç gibi. Saça benzer. Saçımsı.

Chairlift : Teleski. Telesiyej. Kayakçıları dağın tepesine çıkaran asansör. Kayak teleferiği.

Hairless : Cavlak. Saçsız. Tüysüz. Kel. Kılsız. Cillop. Dazlak.

Hair care : Saç bakımı.

Hair brush : Saç fırçası.

Hair cell : Corti organının duygu alan hücreleri. İşitme kılı. Saç hücre. Saç hücresi.

Hair ball : Bigudi.

Chairladies : Kadın başkan. Bir komiteye başkanlık eden kadın. Bir toplantıya başkanlık eden kadın. Birşeylerin başkanlığını yapan kadın.

İngilizce Hairline Türkçe anlamı, Hairline eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Hairline ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

 

Striae : Damarlanma. Çizgi. Yiv. Şerit. Çizgiler.

Line : Kaplamak. Astar kaplamak. Oyun alanının sınırlarını belirten boyalı şerit. Satır. Dizmek. Çizgi çizmek. Astarlamak. Hat. Oyun alanını bölen, sınırlayan ve belirleyen boyadan şeritlere verilen ad. Sürütme oltaları.

Thin line : İnce sınır.

Hairline crack : Kılcal çatlak. Mikro çatlak.

Hair crack : Kılcal çatlaklar. Kılcal çatlak. Hatalı yapım sonucunda yapının duvarında meydana gelen çatlaklar.

Capillary : Kılcal damar. Çok ince boru. Kapiler. İnce boru. İnce kan veya kılcal damarlar. Damar gibi küçük yarıçaplı boru. Kanla dokular arasındaki madde alışverişini sağlayan, duvar yapısı tunika intimadan oluşan ve düz kas hücreleri bulunmayan kan damarı, vaz kapillare, kapiller damar. yapısında yassı endotel hücreleri, bazal lamina ve perisitler yer alır. Kıl gibi. Fizik, veterinerlik alanlarında kullanılır.

Hair : Deri içerisinde ve dışında yer alan, kesitinde medulla, korteks ve kıl kütikülası bulunan, kuvvetli, düz ve genellikle kaba olan yapağıdan daha düz esnek epidermal oluşumlar. dermiste yatık uzanan kıllar deri yüzeyinden dar açıyla dışarı açılırlar. vücudun değişik bölgelerinde çeşitli doğrultularda örgülenmeler yaparlar. İplik biçiminde olan herhangi bir deri uzantısı, kıl. trikom. kuş tüyü. Hayvan ve insanların derisinden çıkan belirsiz sayıda ince tel. Kıl. Biyoloji, veterinerlik alanlarında kullanılır. Saç. Çok ince. Kafatasının derisi üzerinde uzayan kıllara verilen özel ad. tüy. kıl. Lif. Tüy.

Fissure : Çatlak. Deri, mukoza, kemik veya herhangi bir organ üzerinde uzunluğuna seyir gösteren açıklık, çatlak, yarık. Biyoloji, coğrafya, veterinerlik, jeoloji alanlarında kullanılır. Fissür. Çatlama. Rahne. Yarık. Kireçtaşları gibi kimi kayaç ve yerli kayalar üzerinde görülen ince, az derin yarıklardan her biri. Ayrılmak.

 

Hair stroke : Yazı kuyruğu.

Bound : Sınırlamak. Sekip geri gelmek. Sınırlarını çizmek. Kalgımak. Bağlı. Sıçramak. Kısıtlamak. Sektirmek. Kuşatmak. Zıplaya zıplaya gitmek.

Hairline synonyms : widow's peak, hairlines, thread, boundary, bounds, striation, fine line, stria, pinstripe.