Hepsi nedir, Hepsi ne demek

Hepsi; Dil bilgisi yönünden Türkçe'de zamir olarak kullanılır.

 • Bütünü, tamamı, tümü, cümlesi

"Hepsi" ile ilgili cümle

 • "Mücrim onlarmış gibi, baktım, hepsi hüzünde / Çocuk utangaçlığı var hepsinin yüzünde" - F. N. Çamlıbel

Hepsi hakkında bilgiler

Grup Hepsi, 3 kişilik bir Pop - Teenage Pop grubudur. Grubun üyeleri çocukluklarından beri birbirlerini tanımaktadırlar. Grubun menajerliğini grup üyelerinden Cemre'nin annesi Şebnem Özberk yürütmektedir. Grup üyeleri küçük yaştan çalışmalara başlamış ilk albümleriyle büyük beğeni kazanıp önemli isimlerle çalışmış ve düet yapmışlardır. Türkiye'de R&B tarz müziği dansları değişik sahne showlarıyla dikkat çekmişlerdir. Grup çıktığı günden bu yana birçok ödül almış ve başarısını hâlâ devam ettirmektedir.

Grup Hepsi 2005 tarihli ilk albümleri "Bir" ile büyük başarı kazandı. Başarılı ve oldukça güzel olan grup elemanları Mete Özgencil ve Süleyman Yüksel'in söz ve besteleriyle stüdyo kayıtlarına girişmiş. Sıkı bir çalışmadan sonra Haziran ayında tamamlanan ve piyasaya sokulan "Bir" isimli albüm ile müzik piyasasına damgasını vurmuştur.Albümde bulunan Olmaz Oğlan, Yalan, Her Şeye rağmen ve 'Üç kalp' parçalara video klip çekildi. En çok Yalan adlı şarkı başarı kazandı ve Türkiye'de 1 numara oldu. Aynı zamanda çıkış parçaları 'Olmaz Oğlan'ın ingilizce versiyonuyla yurt dışındada sevilmişlerdir.

 

Grup 2006 yılında "Hepsi 2" albümüyle çıkışını sürdürdü. Bu albümün ilk video klip şarkısı Kalpsizsin oldu. Ayrıca İki kelime, Saklambaç, Aşk sakızı ve Mum adlı parçalar sevilen parçalar oldu ama sadece Aşk sakızı şarkısına klip çevirildi.Yurt dışından tekliflerde almaya başlayıp bu albümde Marek Pompetzki ve Toni Cottura ile çalışmışlardır.

Sezen Aksu ile birlikte Hepsi grubu Pepsi'nin reklam kampanyası için bir single hazırladı ve seri konserler verdi. Bu single Tempo ve Kaç Yıl Geçti Aradan şarkıları kapsamaktadır. Tempo isimli şarkı kliplendirilmiştir.

Hepsi ile ilgili Cümleler

 • Yok, onların hepsi dışarıdalar.
 • Tom, Mary ve John hepsi başlarını salladı.
 • Hepsi aynı mı?
 • Hepsi aynı, ben onu görmek istiyorum.
 • Hepsi aynı yaşta.
 • Benim neslimin insanlarının hepsi bu konuda aynı şekilde düşünüyor.
 • Hepsi bana uyar.
 • Onlar üç kişiydi ve hepsi silahlıydı.
 • Öğrencilerin hepsi İngilizce öğreniyorlar.
 • Hastaların hepsi endişelendi.
 • Hepsi 2013'te kapatıldı.
 • Hepsi aç.
 • Bunun hepsi benim.
 • Hepsi bana aynı gözüküyor.

Hepsi tanımı, anlamı:

Tamam : Yanlış ve yalan olmayan, doğru. Evet. Eksiksiz. Bütün, tüm. Tamamlanmış, bitmiş. Beğenilmeyen bir iş veya öneri karşısında söylenen bir söz.

Amcamla dayım hepsinden aldım payım : "yakınlarından beklediği ilgi ve yardımı görmeyen bir kimse artık onlardan yeni bir istekte bulunamaz" anlamında kullanılan bir söz.

Cümlesi : Hepsi.

 

Kişilik : Herhangi bir kişi için, herhangi bir kişiye yetecek miktarda olan. Bir kimseye özgü belirgin özellik, manevi ve ruhsal niteliklerinin bütünü, şahsiyet. Herhangi bir sayıda kişiden oluşan. İnsanlara yakışacak durum ve davranış. Bireyin toplumsal hayatı içinde edindiği alışkanlıkların ve davranışların bütünü. Yabanlık.

Çocukluk : Çocukça davranış. İnsan hayatının bebeklikle ergenlik arasındaki dönemi. Çocuk olma durumu.

Beri : -den bu yana. Konuşanın önündeki iki uzaklıktan kendisine daha yakın olanı. Bu uzaklıkta bulunan.

Tanımak : Daha önce görülen, bilinen bir kimse veya şeyle karşılaşıldığında bunun kim veya ne olduğunu hatırlamak. Sorumlu bilmek. Bilip ayırmak, seçmek, ayırt etmek. Boyun eğmek, yargısına uymak, saymak. Bir kimse veya şeyle ilgili, doğru ve tam bilgisi bulunmak. Varlığını kabul etmek. Bir şeyin yapılması, bitirilmesi için belli bir süre vermek. Daha önce görmüş olmak, ilişkisi bulunmak, bilmek.

Menajer : Bir sporcunun veya sanatçının mesleki işlerini düzenleyen ve yöneten kimse. Bir spor takımının teknik yöneticisi. Yönetici.

Grup : Çeşitli sınıf veya birliklere bağlı elemanların, belirli bir taktik görevi gerçekleştirmek üzere, tek komutanın emri altında birleştirilmesinden oluşan kıta topluluğu. Ortak özellikleri olan varlıklar, nesneler bütünü. Görüşleri, çıkarları bir olan kimseler bütünü, ekip. Küme.

Diğer dillerde Hepsi anlamı nedir?

İngilizce'de Hepsi ne demek? : [Hepsi] adv. all, all of, in all, all of them, all of it, the whole shebang

n. all, the lot, total, entire

pron. all

Fransızca'da Hepsi : tout/e, les uns les autres

Almanca'da Hepsi : n. Allheit, Ganze

adv. allesamt, allinsgesamt, allzumal, allzusammen, durchweg, gänzlich

Rusça'da Hepsi : pron. все (N)