Kesyap nedir, Kesyap ne demek

  • Kumaş, tahta vb. malzemelerle yapılan, kâğıt veya kartona yapıştırılan resim, kolaj

Kesyap hakkında bilgiler

[Bakınız: kolaj]

Kesyap anlamı, kısaca tanımı:

Kolaj : Kesyap.

Kesyapıştır : Bilgisayar yazılımlarında seçilen bir metni veya nesneyi bir yerden yok edip başka bir yere taşıma işlemi.

Kumaş : Pamuk, yün, ipek vb.nden makinede dokunmuş her türlü dokuma. Varlığı ve kişiliği oluşturan nitelik veya malzeme.

Tahta : Bu malzemeden oluşmuş yüzey, döşeme, ağaç. Çeşitli işlerde kullanılmak üzere düz, enlice, uzun ve az kalın biçimde işlenmiş ağaç parçası. Kara tahta. Çimlenen tohumlar için bahçede hazırlanan uzun tarh. Bu ağaçtan yapılmış. Sebze bahçelerinde ayrılan küçük yer.

Malzeme : Bir eserin hazırlanmasında yararlanılan bilgi ve kaynakların tamamı. Gereç.

Karton : Kâğıt hamuruyla yapılan, ayrıca içinde bir veya birkaç lif tabakası bulunan kalın ve sert kâğıt. Seri hâlinde canlandırılan, karakterleri hayvan olan çizgi film. Kamu kurum veya kuruluşlarında imzaya sunulan evrakın yerleştirildiği ciltli büyük defter. Tombala oyununda çekilen numaraların işaretlendiği kart. On paket sigarayı bir araya getiren ambalaj.

Yapış : Yapma işi.

Resim : Fotoğraf. Bazı eşyadan ve işlerden alınan vergi veya harç. Bunu yapmak için gerekli yöntemleri öğreten sanat. Varlıkların, doğadaki görünüşlerinin kalem, fırça gibi araçlarla kâğıt, bez vb. üzerinde yapılmış olan biçimleri. Tören. Açık gösterge, kesin sonuç.