Monologue türkçesi Monologue nedir

  • Oyuncunun kendi kendine konuşması. bir kişinin seyircilere anlattığı ve genellikle güldürmeyi amaçlayan bir konu.
  • Monolog.
  • Tekil konuşma.
  • Tek kişiye özgün oyun.
  • Tekli konuşma.

Monologue ingilizcede ne demek, Monologue nerede nasıl kullanılır?

Inner monologue : Bir oyuncunun sahnede konuşmadığı halde, düşündüklerini seyirciye duyurması. İçmonolog. Bir oyuncunun, sahnede konuşmamasına karşın, düşündüklerini ve ruh durumunu seyirciye duyurması. İç konuşma.

Interior monologue : İç konuşma. İç monolog.

Monologues : Monolog. Monologlar.

Monologize : Kendi kendine konuşmak.

Monologs : Monolog.

Monolatheral : Monolateral. Kamçıların bakterinin bir yanında toplanması durumu.

Monolayers : Tek tabaka. Tek katman. Tek katlı. Monomoleküler tabaka. Tek kat. Tekkatman.

Monolithic circuit : Monolitik devre. Bir tek yongadan oluşan tümleşik çevrim. Tektaş çevrim. Tektaş devre.

Monolayer : Molekül ya da hücre olarak birimlerin homojen tek bir kattan oluşması. monolayer. Katı, sıvı gibi yoğun özdekler üzerinde görece seyreltik gaz ya da sıvıların tutunmalarıyla ortaya çıkan ya da bir sıvı üzerinde çözünmeyen sıvılarca oluşturulan bir molekül kalınlığındaki örtü. Tek tabakalı. Bir yüzeyi kaplayan tek özdecik kalınlığında tabaka. Biyoloji, fizik, kimya alanlarında kullanılır. Monomoleküler tabaka. Tekkatman.

 

Monolith : Tek parçadan yapılmış. Yekpare taş. Monolit. Bütüncül. Tek parça. Yekpare sütun. Yekpare dikme. Tek parça taştan yapılmış abide. Tek parça anıt. Yekpare.

İngilizce Monologue Türkçe anlamı, Monologue eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Monologue ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Spoken language : Sözlü dil. İnsanların konuştukları dil. Konuşulan dil. İnsanların iletişim için kullandıkları dil. Konuşma dili. Bir dilde ağızdan ağıza değişerek çeşitli söyleyiş özellikleri taşıyan ve yazı dilinden farklı olan dil: şuncacıktan kuşbazlığa vurup ipini boşlamasaydık, nice baltalara sap olduktu, adam sırasına bile girdik gittiydi (k. tahir, yol ayrımı, s. 75). oni anlatāyim, oni anlatalum, bak sen de ėyi hatirlattuntun oni. tebi baştan başlāyirum ha (t. günay, rize ili ağızları, s. 245) vb. karşıtı yazı dili'dir.

Soliloquies : Kendilik konuşma. Kendi kendine konuşma. Oyuncunun kendi kendine yaptığı konuşma.

Language : Mesleki dil. Dili. Lisan. Konuşulur. Dil. Edebiyat.

Speech : İnsanın, dili kullanma yoluyla çevresindekileri iletişimde bulunması, onlara kendi düşünce ve duygularını bildirmesi. Demeç. Anlatma. Dil. Nutuk. Konuşma tarzı. Şive. Bir maksadı anlatmak üzere söylenen kelime veya kelimelerden oluşan dizi; toplumsal bir kurum olan dilin kişi tarafından özel olarak kullanılması. Söyleme yetisi. Hitabe.

Words : Güfte. Laf. Sözcük. Ağız kavgası. Sözcük sayısı. Hukuki terimler ve ibareler. Kelimeler. Sözcükler. Kavil. Sözler.

 

Soliloquy : Kendi kendine konuşma. Kendilik konuşma. Uzun konuşma. Oyuncunun kendi kendine yaptığı konuşma. Oyun kişilerinin uzun soluklu konuşmalarına verilen ad.

Monologues : Monologlar.

Monologue synonyms : speech communication, voice communication, oral communication, spoken communication, actor's line, monologs.

Monologue ingilizce tanımı, definition of Monologue

Monologue kelimesinin İngilizce - İngilizce çevirisi (English to English) : As, an account in monologue. Soliloquy. Also, talk or discourse in company, in the strain of a soliloquy. A speech uttered by a person alone.