Monologues türkçesi Monologues nedir

Monologues ingilizcede ne demek, Monologues nerede nasıl kullanılır?

Inner monologue : İçmonolog. Bir oyuncunun, sahnede konuşmamasına karşın, düşündüklerini ve ruh durumunu seyirciye duyurması. Bir oyuncunun sahnede konuşmadığı halde, düşündüklerini seyirciye duyurması. İç konuşma.

Interior monologue : İç monolog. İç konuşma.

Monologue : Oyuncunun kendi kendine konuşması. bir kişinin seyircilere anlattığı ve genellikle güldürmeyi amaçlayan bir konu. Tekli konuşma. Tekil konuşma. Monolog. Tek kişiye özgün oyun.

Monologize : Kendi kendine konuşmak.

Monologs : Monolog.

Demonologies : Demonoloji. Şeytan ve cinlerin varlığını araştıran bilim.

Demonology : Şeytan ve cinlerin varlığını araştıran bilim. Demonoloji.

İngilizce Monologues Türkçe anlamı, Monologues eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Monologues ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Soliloquies : Kendi kendine konuşma. Oyuncunun kendi kendine yaptığı konuşma. Kendilik konuşma.

Monologue : Tekli konuşma. Oyuncunun kendi kendine konuşması. bir kişinin seyircilere anlattığı ve genellikle güldürmeyi amaçlayan bir konu. Tekil konuşma. Tek kişiye özgün oyun.

Language : Dili. Lisan. Konuşulur. Dil. Mesleki dil. Edebiyat.

 

Soliloquy : Oyuncunun kendi kendine yaptığı konuşma. Kendilik konuşma. Kendi kendine konuşma. Uzun konuşma. Oyun kişilerinin uzun soluklu konuşmalarına verilen ad.

Spoken language : Konuşma dili. İnsanların konuştukları dil. İnsanların iletişim için kullandıkları dil. Konuşulan dil. Bir dilde ağızdan ağıza değişerek çeşitli söyleyiş özellikleri taşıyan ve yazı dilinden farklı olan dil: şuncacıktan kuşbazlığa vurup ipini boşlamasaydık, nice baltalara sap olduktu, adam sırasına bile girdik gittiydi (k. tahir, yol ayrımı, s. 75). oni anlatāyim, oni anlatalum, bak sen de ėyi hatirlattuntun oni. tebi baştan başlāyirum ha (t. günay, rize ili ağızları, s. 245) vb. karşıtı yazı dili'dir. Sözlü dil.

Speech : Anlatma. Konuşma tarzı. Konuşma. Bir maksadı anlatmak üzere söylenen kelime veya kelimelerden oluşan dizi; toplumsal bir kurum olan dilin kişi tarafından özel olarak kullanılması. Şive. Tekellüm. Söz söyleme. Demeç. Ses (enstrüman). Söz.

Monologues synonyms : voice communication, spoken communication, speech communication, oral communication, monologs.