Rinderpest türkçesi Rinderpest nedir

Rinderpest ingilizcede ne demek, Rinderpest nerede nasıl kullanılır?

Goat rinderpest : Keçi vebası. Küçük geviş getirenlerin vebası.

Pseudo rinderpest : Yalancı sığır vebası. Küçük geviş getirenlerin vebası.

Small ruminant rinderpest : Küçük geviş getirenlerin vebası. Paramyxoviridae ailesinde, morbillivirüs cinsinde bir virüsün koyun ve keçilerde neden olduğu, sindirim sistemindeki patolojik değişimler bakımından sığır vebasına benzeyen, ancak trakeitis, bronşit bronşiolit ve interstisyel pnömoni gibi solunum sistemi bulgularıyla da birlikte seyreden akut seyirli viral bir hastalık, bulaşıcı püstüler stomatitis, kata, stomatitis-pnömoenteritis kompleksi, keçi vebası, yalancı sığır vebası, ppr, küçük ruminant vebası.

Coffee grinder : Kahve değirmeni. El değirmeni.

Coffee grinders : Kahve değirmeni. El değirmeni.

Meat grinder : Et kıyma makinesi. Kıyma makinası. Kıyma makinesi.

Emery grinder : Zımpara taşı. Zımpara aygıtı. Zımparalı taşlayıcı.

Hand grinder : El bileyi çarkı. El taşlama makinesi.

Grinders : Bileyici. Zımpara tezgahı. Değirmen. Azıdiş. Öğütücü. Taşlama tezgahı. Kıyma makinesi.

Wheat grinder remainder : Buğday tanelerinin değirmende işlenmesinde yan ürün olarak ortaya çıkan maddeler. Buğday değirmen kalıntısı.

 

İngilizce Rinderpest Türkçe anlamı, Rinderpest eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Rinderpest ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Abamectin : Streptomyces avermitilis adlı bakteriden fermentasyon sonucunda elde edilen ve sığırlarda sindirim kanalı yuvarlak solucanları, akciğer kurtları, bit ve kenelerle mücadelede kullanılan, parazitlerde gaba salınımını artırarak ölümlerine neden olan bir ilaç. Abamektin.

Abdominal palpation : Avuç içi, parmak veya yumrukla çok hafif basınç uygulayarak karın bölgesindeki değişikliklerin niteliğini anlamak için yapılan muayene, abdominal palpasyon. Karın bölgesinin elle muayenesi. Abdominal palpasyon.

Abdominal pain : Karın ağrısı. Abdominal ağrı. Göğüs ve leğen arası bölgede biçimlenen, klinik belirtileri hayvan türlerine göre değişebilen ağrı, abdominal ağrı.

A crochordon : Köpeklerde küçük, kılsız, hiperplastik bir epidermisle damardan zengin kollajen dokudan ibaret, saplı veya sapsız, deri eklentileri içermeyen, deri sarkmalarıyla belirgin iyicil tümör, fibrovasküler papillom, yumuşak fibrom, pendilöz yumuşak fibrom. Akrokordon.

Animal disease : Hayvan hastalığı.

A band : A bandı. Çizgili kas teli ışık mikroskobunda incelendiğinde görülen, kalın flamentlerle aralarına giren ince flamentlerin uçlarını içeren ve ışığı iki kez kıran koyu renkli bantlar, anizotrop bant, anizotropik bant.

Abattoir : Salhane. Kesimevi. Hayvanların etleri için kesildikleri yerler, hlk. ekdi. Mezbaha.

Abaxial : Aks kemiği dışında. Eksenden uzakta bulunan (biyoloji terimi). Abaksiyal. Eksenden uzak. Eksen dışı. Eksenden uzak, eksen dışı. Eksendışı.

 

A amplitude mod : Ultrasonografide gönderilen ses dalgasının yayılımı doğrultusunda, farklı yüzeylerden yansıyan ses dalgalarının, yansımanın şiddetine göre çizgisel bir grafik olarak gösterilmesi. özellikle gözde biyometrik ölçümlerde kullanılır. A-mod görüntü.

A dna : Dna çift sarmalının sağ el sarmal yapısı gösterdiği ve çift zincirin bir tam dönüşünde yapıya 11 bazın girdiği dna biçimi. A dna.

Rinderpest synonyms : cattle plague, a clay, abdomen, a c deformity, abdominal fat necrosis, a c syndrom, abdominal distention, abdominal ovariectomy, cattle plaque.

Rinderpest ingilizce tanımı, definition of Rinderpest

Rinderpest kelimesinin İngilizce - İngilizce çevirisi (English to English) : A highly contagious distemper or murrain, affecting neat cattle, and less commonly sheep and goats. Called also cattle plague, Russian cattle plague, and steppe murrain.