Yardımcı bellek nedir, Yardımcı bellek ne demek

Yardımcı bellek; Bilişim alanında kullanılan bir kelimedir.

Bilişim dünyasındaki anlamı:

[Bakınız: dış bellek].

Yardımcı bellek anlamı, kısaca tanımı

Belle : Güneşte zahire kurutmak için çamurla sıvanmış, kenarlı geniş yer

Yardı : Ceza.

Bellek : Yaşananları, öğrenilen konuları, bunların geçmişle ilişkisini bilinçli olarak zihinde saklama gücü, dağarcık, akıl, hafıza, zihin. Bir bilgisayarda, programı değişmeyen verileri, yapılacak iş için gerekli olan ara sonuçları toplayan bölüm.

Yardım : Kendi gücünü ve imkânlarını başka birinin iyiliği için kullanma, muavenet. Etki. Bir ülkeye bağış veya ödünç olarak verilen para ve ihtiyaç maddeleri. İşlerin daha etkin ve verimli olabilmesi için sağlanan katkı, destek. Bağış, iane.

Yardımcı : Yardım eden veya gerektiğinde yardım edecek olan kimse vb., muavin, muin, yaver, asistan. Yardımı olan (şey).

Dış bellek : Harici Bellek. Bilgisayarın yalnızca giriş çıkış kanallarını kullanarak erişebildiği bellek.

Dış : Herhangi bir cisim veya alanın sınırları içinde bulunmayan yer, hariç, iç karşıtı. Görülen, içte bulunmayan yüzey. Bazı top oyunlarında karşı takım oyuncularının vuruşuyla topun kalenin bulunduğu taraftan dışarı çıkması, aut. Yabancı ülkelerle ilgili. Bireyin ötesinde bir varlığı olan. Açık havada geçen sahneleri içine alan çekim. Bir kimsenin görünüşü, durum ve davranışları. Somut kavramlarda iki veya ikiden çok şeyde merkeze daha uzak olan. Bir konunun kapsamına girmeyen şey.

 

Diğer dillerde Yardımcı bellek anlamı nedir?

İngilizce'de Yardımcı bellek ne demek ? : auxiliary memory