Butterfly valve türkçesi Butterfly valve nedir

  • Kelebek vanası.
  • Kelebek valf.
  • Kelebek damper.
  • Karışımlıktan motora geçen karışım niceliğini denetleyen yassı metal kapak.
  • Kelebek supap.
  • Kelebek.
  • Kelebek vana.
  • Kelebek supabı.
  • Kanatlı supap.

Butterfly valve ingilizcede ne demek, Butterfly valve nerede nasıl kullanılır?

Butterfly : Kesip iki yana doğru açmak. Kelebek. Yere koşut bir biçimde kollarla uçarmış gibi hareketi gerektiren zor bir atlama türü.

Valve : Tıkaç. Çenet (tohum). İnişli çıkışlı. Biyoloji, fizik, kimya, sinema, televizyon alanlarında kullanılır. Sübap. Bir sıvı ya da gazın akışını denetleyen kapakçık. İçi boşaltılmış ya da özel bir gazla doldurulmuş camdan bir kap içinde, ısıtılan bir elektrikucunun (eksiuç) serbest bıraktığı elektronların pozitif yüklü bir başka elektrikucuyla (artıuç) toplandığı ışıtaç çeşidi. Kabuk. Radyo lambası. Kapakçık.

Butterfly bone : Temel kemiği.

Butterfly collector : Kelebek kolleksiyoncusu.

Butterfly dog : Fransa’dan köken alan, avrupa'da 700 yıl öncesine uzanan tarihiyle en eski ırklardan birisi olan, kuyruğu uzun, tüylü ve sırtta kıvrık taşınan, tüyleri uzun ve gösterişli, rengi beyaz üzerinde kızıl hariç her renkten lekeler görülebilen, lekeleri her iki gözü ve kulağı da önlü arkalı kaplayan, kulakları kelebeğe benzeyen ve dik veya düşük taşınan, kulaklarının görüntüsünden dolayı kelebek köpeği olarak da anılan, burun kısmı kısa ve çok az sivri, burun bandı belirgin ve beyaz renkli, sahibini çok sahiplenen, itaatkar, canlı ve sevgi dolu, zeki, dikkatli bir ifadeye sahip ve dengeli, bekçi köpeği ve ev köpeği olarak yetiştirilen köpek ırkı, papillon köpeği. Kelebek köpeği.

 

Butterfly effect : Kelebek etkisi.

İngilizce Butterfly valve Türkçe anlamı, Butterfly valve eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Butterfly valve ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Hawkmoth : Güve. Hızlı uçabilen ve nektar içerken havada aynı yerde durabilen kelebek türü.

Hawkmoths : Güve. Hızlı uçabilen ve nektar içerken havada aynı yerde durabilen kelebek türü.

Fluke : Talih eseri bir raslantı. Yassı balık. Balina kuyruğu. Dil balığı. Sondaj kepçesi. Zıpkın ucu. Kararsız. Beklenmedik talih. Bal. Yaprak solucanlar sınıfına bağlı emici yassı kurtların genel adı. bk. büyük karaciğer kelebeği, küçük karaciğer kelebeği, akciğer kelebeği.

Butterflies : Kanat. Trol ağının ön iki yanında maçalarla omuz bölgesi arasında yer alan bölüm. Kelebekler.

Throttle valve : Karaçtan geçen karışımın nicel denetimini sağlayan oynar kapak. Gaz kelebeği. Kısma vanası. Gaz iğne supabı. Jikle supabı. Karaç kelebeği. Kısma valfı. Gaz kelebeği valfi.

Lepidopteran : Pulkanatlılar familyasnını kanatlı fertlerine verilen genel ad. Pulkanatlılara ait. Pulkanatlılara özgü. Kelebekleri ve güveleri içeren böcekler cinsine ait veya ilgili (zooloji).

Butterfly : Yere koşut bir biçimde kollarla uçarmış gibi hareketi gerektiren zor bir atlama türü. Kesip iki yana doğru açmak.

Throttle : Klapeyle bir şeyin akışını kısmak. Kısmak. Gazı kesmek. Kısma valfı. Gırtlaklamak. İstimi kesmek. Gazı kısmak. Daraltmak. Boğazlamak. Boğmak.

Butterfly valve synonyms : white admiral, red admiral.