Corneal scissors türkçesi Corneal scissors nedir

  • Kornea makası.
  • Korneayı kesmeye yarayan makas.
  • Veterinerlik alanında kullanılır.

Corneal scissors ingilizcede ne demek, Corneal scissors nerede nasıl kullanılır?

Corneal : Korneal.

Scissors : Denge sanatının gösterişli bir numarası : sanatçı at üstünde amuda kalkmış durumda giderken dengesini bozmadan büyük bir makas gibi bacaklarını açıp kapar.. Makaslama vuruş. Kaycı. Genellikle karşıdan gelen topa havada, bacakları makas gibi devindirerek yapılan vuruş. Makas. Makas (kesmek için kullanılan).

Corneal abscess : Kornea apsesi. Kornea parenkimi arasına sınırlı olarak biriken irin koleksiyonu.

Corneal choristoma : Kornea koristomu. Kornea epitelinin, tek veya çift taraflı olarak odaklar halinde deri benzeri farklılaşma göstermesiyle belirgin yapılış bozukluğu, kornea dermoidi.

Corneal dermoid : Kornea dermoidi. Kornea koristomu.

Corneal edema : Kornea ödemi. Kornea stromasında sıvı birikmesi, mavi göz. gözyaşı sıvısının stromaya girmesi veya kornea endotelinden elektrolit atılmasının yetersizliğinden kaynaklanır. köpeklerde infeksiyoz kanin hepatitis ve kanin adenovirüs 1 ve 2’ nin oluşturduğu uveitis ve korneal bulanıklık.

İngilizce Corneal scissors Türkçe anlamı, Corneal scissors eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Corneal scissors ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

 

Abdomen : Batın. Abdomen. Karın. Böcek gövdesinin alt kısım. Karın (böcek gövdesinde). Karnın altı. Sindirim organları, karaciğer ve böbreklerin içinde bulunduğu ve göğüs boşluğundan bir diyaframla ayrılan vücut boşluğu, abdomen.

A c deformity : A-c kusuru. Arnold-chiari yapılış bozukluğu.

Abamectin : Abamektin. Streptomyces avermitilis adlı bakteriden fermentasyon sonucunda elde edilen ve sığırlarda sindirim kanalı yuvarlak solucanları, akciğer kurtları, bit ve kenelerle mücadelede kullanılan, parazitlerde gaba salınımını artırarak ölümlerine neden olan bir ilaç.

Abdominal ovariectomy : Laparotomi yoluyla gerçekleştirilen kısırlaştırma. Abdominal ovaryektomi.

A clay : Sindirim kanalındaki zehirleri ve vitaminleri yüzeyde tutarak emilimlerini önleyen ve bağırsak duvarını kaplayarak koruyucu bir tabaka oluşturan doğal alüminyum silikat bileşiği, kaolin. Beyaz kil.

Abdominal distention : Abdominal gerginlik. Karın duvarının gergin olması, abdominal gerginlik. Karın gerginliği.

Abdominal palpation : Abdominal palpasyon. Karın bölgesinin elle muayenesi. Avuç içi, parmak veya yumrukla çok hafif basınç uygulayarak karın bölgesindeki değişikliklerin niteliğini anlamak için yapılan muayene, abdominal palpasyon.

Abdominal pain : Göğüs ve leğen arası bölgede biçimlenen, klinik belirtileri hayvan türlerine göre değişebilen ağrı, abdominal ağrı. Abdominal ağrı. Karın ağrısı.

Abdominal fat necrosis : Karın yağı nekrozu. Karın içi yağ nekrozu.

A dna : Dna çift sarmalının sağ el sarmal yapısı gösterdiği ve çift zincirin bir tam dönüşünde yapıya 11 bazın girdiği dna biçimi. A dna.

Corneal scissors synonyms : a crochordon, a c syndrom, a amplitude mod, a band, abaxial, abattoir.