Derinlikölçer nedir, Derinlikölçer ne demek

Derinlikölçer; bir denizcilik terimidir.

  • Okyanusun derinliğini ölçmeye yarayan alet, batimetre

Bilimsel terim anlamı:

denizcilik: Denizlerin derinliklerini ölçme işinde kullanılan aygıt.

İngilizce'de Derinlikölçer ne demek? Derinlikölçer ingilizcesi nedir?:

bathometer, bathymeter

Derinlikölçer kısaca anlamı, tanımı:

Derinlik : En duyarlı nokta. Bulunulan yere göre uzakta olan yer. Borsada az sayıda hisse senedinin el değiştirmesi. Yanaşık veya dağınık düzende bulunan bir birliğin en ileride olan kısmının başından, en geride bulunan kısmının sonuna kadar olan uzaklık. Bir şeyin dip tarafının yüzeye, ağza olan uzaklığı. Bir cismin en ve boy dışındaki üçüncü boyutu. Karanlık, bilinmeyen dönem. Bir konunun veya durumun özü.

Derin : Dibi yüzeyinden veya ağzından uzak olan. Yoğun. Kendi türünde çok gelişmiş, en ileri durumda olan. Dip. İçten gelen. Uzun süren. Ayrıntılı. Yüzeyden içeri inen.

Deri : Pazar veya panayır kurulan gün, dernek. Bu tabakadan yapılmış. İnsan ve hayvan vücudunu kaplayan tüy, kıl veya pulla kaplı tabaka, cilt, ten. Toplantı, düğün. İşlenerek kullanılır duruma getirilmiş hayvan postu.

Okyanus : Kıtaları birbirinden ayıran deniz, ana deniz, umman.

Ölçme : Ölçmek işi.

 

Alet : Maşa. Bir makineyi oluşturan ve işlemesine yardım eden parçalardan her biri. Bir el işini veya mekanik bir işi gerçekleştirmek için özel olarak yapılmış nesne. Bir sanatı yapmaya, uygulamaya yarayan özel araç.

Batimetre : Derinlikölçer.

Diğer dillerde Derinlikölçer anlamı nedir?

İngilizce'de Derinlikölçer ne demek? : n. bathometer, device for measuring depths, fathometer, instrument for measuring underwater depth using sound