Explorement türkçesi Explorement nedir

Explorement ingilizcede ne demek, Explorement nerede nasıl kullanılır?

Explore every avenue : Her yola başvurmak.

Explore : Dikkatle incelemek. Keşfe çıkmak. Araştırmak. İnceleme gezisi yapmak.

Explored : Muayene etmek. Keşfedilmiş. Keşfetmek. Araştırmak. Kontrol etmek.

Explorer : Açımcı. Araştırıcı. Varolup da bilinmeyen bir şeyi ortaya çıkaran. Eksploratör. Gezgin. Windows gezgini. Dolaşan kimse (keşifte bulunmak amacıyla). Keşif yapan kişi. Kaşif. Araştırmacı.

Explorers : Kaşifler. Araştırmacı. Kaşif.

Wexplore : Wgezgini.

Scantily explored : Sınırlı şekilde keşfedilmiş. Eksik bir şekilde keşfedilmiş.

Unexplored : Keşfedilmemiş. Ayak basılmamış. Gün ışığına çıkmayan. İncelenmemiş.

Leave no avenue unexplored : Her türlü yola başvurmak. Elinden gelen her şeyi denemek. Çalınmadık kapı bırakmamak. Her taşın altına bakmak.

Explores : Tetkik etmek. Keşfetmek. İncelemek. Kontrol etmek. Keşfe çıkmak. Araştırmak. Araştırmak (bir konuyu). Muayene etmek. Açımlamak. Dolaşmak (keşifte bulunmak amacıyla).

İngilizce Explorement Türkçe anlamı, Explorement eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Explorement ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

 

Exploring : İnceleme. Araştırma. Araştırılıyor. Etüt.

Espial : Merak. Bir şeyin ihtimalini yakalama eylemi. Görme. Casusluk faaliyeti. Buluş. Tecessüs. Birşeyi keşfetme eylemi.

Reconnoitering : Keşif yapmak. Araştırma yapmak. İnceleme yapmak.

Explorations : Araştırma. Arama.

Estimation : Takdir. Ekonomi, veterinerlik alanlarında kullanılır. Görüş. Tahmin yapma. Kararlama. Yargı. Yorum. Tahminleme. Paha biçme. Fikir (birisi hakkındaki).

Scouting : İzcilik. Keşfe çıkma. Gözcülük. İz sürme.

Exposals : Yerleştirme (güneşle ilişkili). Bırakma. Açığa vurma. Teşhir. Gözler önüne serme. Muhafazasız olma. Maruz olma. İfça. Açığa çıkarma. İptal duyurusu.

Divination : Kehanet. Tahmin. Geleceği görme veya tahmin etme. Fal. Bakı. Sezme. Uzak bir yerde ya da gelecekte oluşacak olayları önceden saptayarak gerekli önlemleri almak amacıyla, yetenekli ya da yeteneksiz kişi ve toplulukların büyüsel, dinsel, simgesel eylemlerden yararlanarak yaptıkları, kökenleri tarihin temeline dayanan sözde haber verme işi. bk. hava bakısı, horoz bakısı, un bakısı, tuz bakısı, dölüt örtüsü bakısı.

Detecting : Farkına varma. Saptayan. Bulma. Sezme. Algılama.

Uncovering : Şapka çıkarmak. Açmak. Sudan çıkma. Ortaya çıkarma. Ortaya çıkarmak. Deniz dibinin su üstüne yükselmesi. Örtüsünü açmak.

 

Explorement synonyms : discovery, discoveries, espials, estimations, detection, exploration, divinations, apocalypses, scoutings, came up with the idea, exposal, detections, reconnoitring, apocalypse.

Explorement ingilizce tanımı, definition of Explorement

Explorement kelimesinin İngilizce - İngilizce çevirisi (English to English) : Exploration. The act of exploring.