Fasciculus türkçesi Fasciculus nedir

  • Bohça.
  • Veterinerlik alanında kullanılır.
  • Fasikül, demetçik, küçük demet.
  • Paket.
  • Fasikulus.
  • Koli.
  • Fassikulus.
  • Tomar.

Fasciculus ingilizcede ne demek, Fasciculus nerede nasıl kullanılır?

Fasciculus atrioventricularis : Atriyoventriküler demet. Uyarı üretim merkezlerindeki uyarımları kalp kası tellerine ulaştıran demet, his demeti.

Fascicular : Bölümler halinde. Fasiküler. Salkımlı. Fasikül halinde.

Fascicularly : Fasiküller bir şekilde.

Fasciculate : Salkımlı. Fasikül halinde. Bölümler halinde.

Fasciculated : Demet şeklinde olan. Paketlenmiş. Ciltlenmiş. Fasiküle. Fasikulat. Sarılmış. Fasikülus.

Fascicles : Evrak destesi. Cüz. Demetcik. Fasikül. Sinir iplikleri demeti. Demet. Salkım.

Fascicule : Fasikül. Demet. Salkım. Evrak destesi.

Interfascicular : İnterfasiküler. Demetlerarası.

Zona fasciculata : Zona fasikulata. Böbrek üstü bezinin kabuğunda hücrelerin birbirlerine paralel kordonlar oluşturduğu, aralarında sinüzoidal kılcal damarların bulunduğu, glukokortikoit hormonlardan olan kortizon, hidrokortizon ve dihidrokortikosteronları salgılayan, çok köşeli hücrelerden oluşan en geniş orta katmanı.

Fasciculation : Paketleme. Seğirme. Sarma. Bir arada ciltleme. Bağlama. Kas seğirmesi. Fasikülasyon.

İngilizce Fasciculus Türkçe anlamı, Fasciculus eş anlamlısı

 

Sözcükler, direkt olarak Fasciculus ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Sheafs : Bağlam. Demet yapmak. Demet. Bağ. Demetlemek. Deste.

Rouleau : Silindir. Dürüm. Rulo.

Fornix : Kubbe kemeri, çıkmaz, kavis. Forniks. Taçyapraklardaki uzama. Tavan. Fuhuş evi. Umumhane. Genelev. Taçyapraklardaki hafif uzama. Yay veya kemer benzeri formasyon (anatomi terimi).

Abdominal palpation : Abdominal palpasyon. Avuç içi, parmak veya yumrukla çok hafif basınç uygulayarak karın bölgesindeki değişikliklerin niteliğini anlamak için yapılan muayene, abdominal palpasyon. Karın bölgesinin elle muayenesi.

Abdomen : Karın. Sindirim organları, karaciğer ve böbreklerin içinde bulunduğu ve göğüs boşluğundan bir diyaframla ayrılan vücut boşluğu, abdomen. Abdomen. Böcek gövdesinin alt kısım. Karnın altı. Batın. Karın (böcek gövdesinde).

A band : Çizgili kas teli ışık mikroskobunda incelendiğinde görülen, kalın flamentlerle aralarına giren ince flamentlerin uçlarını içeren ve ışığı iki kez kıran koyu renkli bantlar, anizotrop bant, anizotropik bant. A bandı.

Bluey : Bir deniz anası türü. Maden işçisi kıyafeti. Avustralya çoban köpeği. Trafik bileti. Kızıl saçlı kimse. Ormanda yaşayan bir kimsenin kişisel eşyalarını koyduğu sarmalanmış battaniye (aslen mavi) (avustralya). £5. Ekipman.

 

Packages : Paket program. Paketler.

Scrolls : Parşömen tomarı. Kemanın kıvrık ucu. Liste. Süslü yazı. Helezoni kıvrım.

Sheaf : Deste. Bağlam. Demetlemek. Demet yapmak. Bağ. Demet.

Fasciculus synonyms : fibre bundle, systema nervosum, trigonum cerebrale, web, takeout, takeaways, package, abdominal fat necrosis, takeaway, abaxial, bundle, blueys, nerve tissue, fascicle, nerve, abamectin, packets, abattoir, a c deformity, bindles, bundles, webs, abdominal distention, wad, a c syndrom, packs, nervous tissue, a clay, fardel, nervous system, packeted, parcel, nervus.

Fasciculus ingilizce tanımı, definition of Fasciculus

Fasciculus kelimesinin İngilizce - İngilizce çevirisi (English to English) : A fascicle. A little bundle.