Fountain head türkçesi Fountain head nedir

Fountain head ingilizcede ne demek, Fountain head nerede nasıl kullanılır?

Fountain : Süs havuzu fıskiyesi. Pınar. Aslanağzı. Kaynak. Köken. Asıl. Fıskiye. Çeşme. Memba.

Head : Bir örtünün en ileri sürüklenmiş kesimi. Gövde. Başına geçmek (şirket vb). Atletizm, bilgisayar, biyoloji, jimnastik, madencilik, sinema, televizyon, jeoloji alanlarında kullanılır. Geçmek. Başkan. Kafa. Baş. Bir üçayağın alıcı ile birleştiği yerde bulunan ve alıcının olduğu yerde çeşitli yönlere dönebilmesini sağlayan çeşitli yapıdaki araçlar. Kullanmak.

Fountain of youth : Gençlik çeşmesi.

Fountain pen : Dolma kalem. Stilo. Dolmakalem.

Fountainhead : Asıl kaynak. Memba (akarsu). Pınar başı. Pınar. Kaynak. Memba. Ana kaynak. Çeşme.

Fountainheads : Asıl kaynak. Pınar. Ana kaynak. Kaynak. Memba (akarsu). Çeşme. Memba. Pınar başı.

İngilizce Fountain head Türkçe anlamı, Fountain head eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Fountain head ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Elementary : İlkel. Doğa güçleri ile ilgili. Öğesel. Temel. Basit. Başlayanlar için. Başlangıç. İlk. Kolay.

Breeder : Üretici. Hayvan yetiştiricisi. Üretim reaktörü. Üreten. Üretken reaktör. Yetiştirici. Hetero. Besici. Üreyen hayvan.

 

Bottoms : Dip. Alt. Tekne. Alt kenarlar. Temel. Kabın dibinde toplanan sıvı. Kıç (argo terim). Dip tortu. Popo.

Fount : Memba. Font. Çeşme. Pınar.

Chapter and verse : Bir alıntıya vb atıfta bulunmak. Kanıtlarla doğruluğunu savunmak. Bir konuya ait tüm ayrıntılar veya gerçekler veya noktalar. Bir pasaja yapılan gönderme.

Basilary : Temel. Bir altlık üzerindeki set. Esas.

Derivation : Türeme. Fizik, gramer, veterinerlik alanlarında kullanılır. Bir önsayıt, öncül ya da genellikten çıkarım yoluyla üretilmiş olma. Türetim. Bir işlevin türevimi alma. birtakım varsayımlardan yola çıkarak doğabilimsel bir yazım geliştirme. Memba. Türevini alma. Ad veya fiil kök ve gövdelerine yapım ekleri getirmek suretiyle eklendiği kökle ilgili yeni anlamlar kazanmış kelime yapma işi: oyun+a-mak, verim+li+lik, yara-r+lı, kum+luk, bin-ici + lik, ben + im + se-mek, bir-le-ş-tir + mek, oku-t-tur-, yan-kı vb.

Fountainheads : Memba (akarsu). Ana kaynak. Memba. Asıl kaynak. Pınar. Çeşme.

Aggregator : Toplayıcı. (internet, bilgisayar) internet aracılığı ile telefon çağrıları ele alan bilgisayar (gelen aramaları bir araya getirir ve onları ısdn hatları aracılığı ile yönlendirir). Toplayan.

Fonts : Yazı tipleri. Vaftiz su kabı. Pınar. Yazıtipleri. Memba. Yazı tipi. Lambanın gaz haznesi.

Fountain head synonyms : outlet, basis, authentics, actual, contexts, basilar, payoff, central, extraction, authorship, font, headwaters, essence, births, authentic, springhead, cardinal, context, aboriginal, fountainhead, actuals, actually, starting point, birth, beginning, anlage, centrals, essential.