Kombine nedir, Kombine ne demek

Kombine; Dil bilgisi yönünden Türkçe'de sıfat olarak kullanılır. kökeni fransızca dilinden gelmektedir.

  • Toplu.
  • Bir spor dalında değişik türdeki yarışmaların sonuçlarına göre birleştirilmiş derecelendirme, toplam puana göre değerlendirme

Kombine kısaca anlamı, tanımı:

Kombine bilet : Sezonluk alınan bilet.

Kombi : Isıtmada kullanılan yakıtı düzenli ve ayarlı biçimde yakan araç.

Kombinezon : Bir işi başarıya ulaştırmak için alınan önlemler, düzenleme. Kadınların giydikleri kısa ve kolsuz iç çamaşırı.

Toplu : Topunu, tamamını, bütününü içine alan. Hepsi bir arada bulunan, toplanmış. Düzenlenmiş, dağınık olmayan. Bir arada, bütün, kombine. Vücutça dolgun. Topu olan.

Spor : Bir hücreli hayvanların çok özelleşmiş olan üreme hücresi. Kullanışı rahat, kolay olan. Bedeni veya zihni geliştirmek amacıyla kişisel veya toplu olarak gerçekleştirilen, bazı kurallara göre uygulanan hareketlerin tümü. Çiçeksiz bitkilerde üreme organı.

Değişik : Çok hastalık geçirerek gelişmemiş çocuk. Alışılmışın dışında bir özelliği bulunan. Farklı. Değiştirilmiş, muaddel. Yedek iç çamaşırı, giyecek.

Yarışma : Ticarette üstünlük kazanma çabası, rekabet. Bilgi, yetenek, güzellik vb.nde üstünlüğünü göstermek için yarışmak işi, yarış, yarışım. Başkalarından üstün olmaya çalışma. Yarışmak işi, müsabaka.

 

Sonuç : Bir olayın doğurduğu başka bir olay veya durum, netice. Sürmekte olan veya biten bir yarışmanın veya spor karşılaşmasının sayı bakımından durumu, skor. Yazının veya sözün bitim bölümü. Öz, özet. Bir gelişim veya girişimden elde edilen şey.

Derece : Bir çözeltinin yoğunluğunu ölçmede kullanılan birim. Bir süreç içindeki durumlardan her biri, basamak, aşama, rütbe, mertebe. Başarı gösterme. Bir çemberin üç yüz altmışta birine eşit olan açı birimi. Sıcaklıkölçer. Ölçü aletlerinin ölçeğinde belirtilmiş bulunan başlıca bölümlerden her biri. Denli, kadar.

Toplam : Toplama işleminin sonucu, mecmu, yekûn.

Kombine bağışıklık yetersizliği sendromu : T ve B lenfositlerinin görevlerini yapamamalarıyla belirgin, otozomal çekinik geçişli kalıtsal bağışıklık hastalığı. İnsanlarda ve taylarda görülür.

Kombine müstahzarlar : Tedavi amacıyla birden fazla ilacın birlikte kullanılması.

Kombine seleksiyon : Bireysel yetiştiricilik değerine dayanan ve ortalama değeri en yüksek familyalardaki en yüksek değere sahip hayvanların damızlık olarak seçildiği seleksiyon yöntemi.

Kombine trol : Dip ve orta su alanlarında yaşayan su ürünlerini avlamaya elverişli bir tür sürükleme aleti.

Kombine verimli ırk : Aynı zamanda birden fazla verimi için yetiştiriciliği yapılan ırk

Kombinezonlu : Kombinezonu olan. İlgili cümle: "“Kızların ikisi japone kollu, üçüncüsü resmen kombinezonlu idi.”" H. Taner.

Kombinezonsuz : Kombinezonu olmayan.

Diğer dillerde Kombine anlamı nedir?

İngilizce'de Kombine ne demek? : adj. combined, sectional

Almanca'da Kombine : kombiniert