Pyodermatosis türkçesi Pyodermatosis nedir

  • Piyodermatozis.
  • Piyoderma.
  • Veterinerlik alanında kullanılır.
  • Piyodermatoz.

Pyodermatosis ingilizcede ne demek, Pyodermatosis nerede nasıl kullanılır?

Pyodermatitis : Piyodermatit. Piyoderma. Piyodermatitis.

İngilizce Pyodermatosis Türkçe anlamı, Pyodermatosis eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Pyodermatosis ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Abdomen : Batın. Karın. Karın (böcek gövdesinde). Abdomen. Sindirim organları, karaciğer ve böbreklerin içinde bulunduğu ve göğüs boşluğundan bir diyaframla ayrılan vücut boşluğu, abdomen. Böcek gövdesinin alt kısım. Karnın altı.

Abattoir : Hayvanların etleri için kesildikleri yerler, hlk. ekdi. Kesimevi. Mezbaha. Salhane.

Abamectin : Streptomyces avermitilis adlı bakteriden fermentasyon sonucunda elde edilen ve sığırlarda sindirim kanalı yuvarlak solucanları, akciğer kurtları, bit ve kenelerle mücadelede kullanılan, parazitlerde gaba salınımını artırarak ölümlerine neden olan bir ilaç. Abamektin.

Abdominal distention : Abdominal gerginlik. Karın gerginliği. Karın duvarının gergin olması, abdominal gerginlik.

A crochordon : Akrokordon. Köpeklerde küçük, kılsız, hiperplastik bir epidermisle damardan zengin kollajen dokudan ibaret, saplı veya sapsız, deri eklentileri içermeyen, deri sarkmalarıyla belirgin iyicil tümör, fibrovasküler papillom, yumuşak fibrom, pendilöz yumuşak fibrom.

 

Abaxial : Eksendışı. Eksenden uzakta bulunan (biyoloji terimi). Abaksiyal. Eksenden uzak, eksen dışı. Aks kemiği dışında. Eksenden uzak. Eksen dışı.

A c syndrom : Arnold-chiari yapılış bozukluğu. A-c sendromu.

Abdominal pain : Karın ağrısı. Göğüs ve leğen arası bölgede biçimlenen, klinik belirtileri hayvan türlerine göre değişebilen ağrı, abdominal ağrı. Abdominal ağrı.

Abdominal ovariectomy : Abdominal ovaryektomi. Laparotomi yoluyla gerçekleştirilen kısırlaştırma.

Pyoderma : Derinin irinli nitelikteki herhangi bir enfeksiyonu, piyodermatitis, piyodermatozis. püstül, akne ve furunküloz gibi deri lezyonları piyoderma başlığı içinde ele alınır. İrinli deri. Deri irinlenmesi. Piyoderm. Piyodermit. Piyodermi. İrinli.

Pyodermatosis synonyms : a band, a clay, a dna, abdominal fat necrosis, pyodermatitis, a c deformity, abdominal palpation, a amplitude mod.