Wet dock türkçesi Wet dock nedir

  • Yük doldurma boşaltma havuzu.
  • Yükseltme havuzu.
  • Yüzer havuz.
  • Sulu havuz.
  • Liman doku.
  • İçinde su olan havuz.
  • Dok.

Wet dock ingilizcede ne demek, Wet dock nerede nasıl kullanılır?

Wet : Islatmak. Islanmak. Islaklık. Yağmurlu hava. Martavalcı. Kurumamış boya. Nem. Islak. Rutubet. İşemek.

Dock : Kısaltmak (kuyruğunu). Çeşitli şeylerin korunup saklandığı kapalı yer. Doka çekmek. Uzayda kenetlenmek. Ücretini kesmek. Doka girmek. Azaltmak. Dok. Kesmek. Uzayda başka gemiye kenetlemek.

Wet agriculture : Sulama teknikleri kullanılarak yapılan tarım. Sulu tarım.

Wet air pump : Yaş hava pompası.

Wet analysis : Yaş analiz. Islak çözümleme. Yaş çözümleme. Islak analiz.

Wet bargain : Sulu pazarlık. Birlikte içki içen taraflar arasında yapılan pazarlık. Islak pazarlık.

Wet behind the ears : Toy olmak. Acemi. Yeni başlamış. Masum. Dünkü çocuk olmak. Toy. Naif. Tecrübesiz. Ağzı süt kokmak. Deneyimsiz.

İngilizce Wet dock Türkçe anlamı, Wet dock eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Wet dock ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Wharf : Gemilerin bağlandığı iskele. İskeleye bağlamak. İskele. İskeleye boşaltmak. Rıhtım. Büyük yük iskelesi. Yanaşlık.

Dockyards : Tersane. Gemi tezgahı.

 

Wharfs : Rıhtım. Yanaşlık. Büyük yük iskelesi. Gemilerin bağlandığı iskele. İskeleye boşaltmak. İskeleye bağlamak. İskele.

Doc : Doktor. Bel. Belge.

Dock : Bir akarsu veya deniz kıyısında doldurularak yapılmış, gemilerin indirme, bindirme veya yükleme, boşaltma yapabileceği yer. Doka girmek. Uzayda başka gemiye kenetlemek. Kısaltmak (kuyruğunu). Doka çekmek. Havuza çekmek. Rıhtıma yanaşmak. Ücretini kesmek. Rıhtım.

Shipyard : Gemi tersanesi. Tersane. Gemi tezgahı. Şantiye.

Floating dock : Yüzer liman. Yüzer kuru havuz. İçine gemi alması ve daha sonra onu havaya kaldırıp sudan çıkarması için su içinde alçalıp yükseltilebilen yüzer yapı. Yüzen havuz. Yüzer gemi havuzu.

Dockyard : Tersane. Gemi tezgahı. Yük ve yolcu gemilerin yapım, bakım ve onarımı için dalgakıranla durgun su sağlanmış, yüzer havuzlu, teknik ve sosyal altyapısı, yönetim, bakım, onarım ve depolama birimleri de bulunan kıyı yapıları.