Back bone türkçesi Back bone nedir

Back bone ingilizcede ne demek, Back bone nerede nasıl kullanılır?

Back : Ayak arkası. Sırt. Vazgeçmek. Geçmişe. Savunucu. Ters. Gövdenin, ense ile kuyruksokumu arasındaki ve ayrıca cimnastikte bir devinim grubunun alanı olan bölümü. Arka. Geride. Geri.

Bone : İskeleti oluşturan, içinde kollagen teller ve kalsiyum tuzları bulunan, süngerimsi kemik ve sert kemik olmak üzere iki tipi olan, kasların bağlanmasıyla hareketi sağlayan, uzun, kısa ya da değişik boylarda olabilen, sertleşmiş bir özelleşmiş bağ dokusu tipi. Kemik. Kemiklerini ayıklamak. Biyoloji, veterinerlik alanlarında kullanılır. Kılçıklarını ayıklamak. Ayıklamak. Hafızlamak. Kılçıklarını ayıklamak (balık). Üstühan. Kılçık.

Back action : Aksi tesir. Ters etki.

Back alley abortion : Özel bir evde veya derme çatma bir klinikte yetkisiz bir kimse tarafından gerçekleştirilen kürtaj (özellikle kürtajın abd'de yasallaştırılmasından önce). Yasadışı kürtaj. Yasadışı ve sağlıksız koşullarda yapılan kürtaj. Arka sokak kürtajı.

Back and belly : Giyecek ve gıda. Giyim ve besin.

Back and fill : Kararsız olmak. Rüzgara karşı volta vurmak.

İngilizce Back bone Türkçe anlamı, Back bone eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Back bone ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

 

Spina : Diken, kılçık, ucu sivri, dikensi çıkıntı. Sırt kemiği. Diken. Spina. Belkemiği.

Rachis : Başak ekseni. Rakis. Belkemiği. Orta damar (yaprak vb.). Eksen. Tüy sapı (zooloji terimi).

Keels : Teknecik. Yaprak damarı. Karina. Soğutmak. Tomruk işaretlemek için kullanılan kırmızı bir boya. Gemi omurgası. Alabora etmek. Kömür mavnası. Sıcak bir sıvıyı karıştırarak soğutmak.

Carinas : Baklagil bitkilerinde dağ silsilesi gibi alçalıp yükselen iç taç yapragı (botanik terimi). Kemik çıkıntısı (zooloji). Karina (takımyıldızı). Karena. Karina.

Keel : Tomruk işaretlemek için kullanılan kırmızı bir boya. Kömür mavnası. Gemi omurgası. Sıcak bir sıvıyı karıştırarak soğutmak. Delta ve benzeri uçaklarda dengeyi sağlamak için kullanılan üçgen biçiminde parça. Karina. Kuşların gemi omurgası biçiminde olan göğüs kemiği çıkıntısı. bazı kemiklerin çıkıntılı parçası. Yaprak damarı. Gemi.

Backbone : Metanet. Temel. Şey. Maneviyat. Karakter gücü. Esas. Karakter kuvveti. Özül. Bilgisayar, biyoloji alanlarında kullanılır.

Orthopedics : Ortopedi. Eklem bilimi. Ortopedik.

Carina : Karina. Omurga. gemi omurgası.

Backbones : Karakter gücü. Maneviyat. Temel. Direk. Metanet. Belkemiği. En önemli destek. Karakter kuvveti. Şey.

Back bone synonyms : rhachis, spinal coloumn, columna vertebralis, spinal column, rachides, orthopaedics.