Bromine hexine türkçesi Bromine hexine nedir

  • Bromheksin.
  • Hindistan’da yetişen adatoma vesica adlı bitkiden elde edilen vazisilin alkaloidinin sentetik türevi olan ve mukus eritici etkinliğe sahip bir bileşik.
  • Veterinerlik alanında kullanılır.

Bromine hexine ingilizcede ne demek, Bromine hexine nerede nasıl kullanılır?

Bromine : Bromür. Bromin. Brom (simgesi br). Brom.

Bromines : Bromin. Brom. Bromür. Brom (simgesi br).

İngilizce Bromine hexine Türkçe anlamı, Bromine hexine eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Bromine hexine ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Abaxial : Eksen dışı. Eksendışı. Abaksiyal. Eksenden uzak. Eksenden uzak, eksen dışı. Aks kemiği dışında. Eksenden uzakta bulunan (biyoloji terimi).

A c syndrom : Arnold-chiari yapılış bozukluğu. A-c sendromu.

Abdominal fat necrosis : Karın yağı nekrozu. Karın içi yağ nekrozu.

Abdomen : Karın (böcek gövdesinde). Karın. Batın. Sindirim organları, karaciğer ve böbreklerin içinde bulunduğu ve göğüs boşluğundan bir diyaframla ayrılan vücut boşluğu, abdomen. Böcek gövdesinin alt kısım. Abdomen. Karnın altı.

A clay : Beyaz kil. Sindirim kanalındaki zehirleri ve vitaminleri yüzeyde tutarak emilimlerini önleyen ve bağırsak duvarını kaplayarak koruyucu bir tabaka oluşturan doğal alüminyum silikat bileşiği, kaolin.

 

Abamectin : Abamektin. Streptomyces avermitilis adlı bakteriden fermentasyon sonucunda elde edilen ve sığırlarda sindirim kanalı yuvarlak solucanları, akciğer kurtları, bit ve kenelerle mücadelede kullanılan, parazitlerde gaba salınımını artırarak ölümlerine neden olan bir ilaç.

Abdominal ovariectomy : Laparotomi yoluyla gerçekleştirilen kısırlaştırma. Abdominal ovaryektomi.

Abdominal pain : Abdominal ağrı. Karın ağrısı. Göğüs ve leğen arası bölgede biçimlenen, klinik belirtileri hayvan türlerine göre değişebilen ağrı, abdominal ağrı.

Abdominal distention : Abdominal gerginlik. Karın duvarının gergin olması, abdominal gerginlik. Karın gerginliği.

A dna : A dna. Dna çift sarmalının sağ el sarmal yapısı gösterdiği ve çift zincirin bir tam dönüşünde yapıya 11 bazın girdiği dna biçimi.

Bromine hexine synonyms : a amplitude mod, abattoir, a crochordon, abdominal palpation, a c deformity, a band.