Everyday language türkçesi Everyday language nedir

Everyday language ingilizcede ne demek, Everyday language nerede nasıl kullanılır?

Everyday : Orta halli. Olağan. Vasat. Günlük. Gündelik. Her günkü. Her gün. Basit. Adi.

Language : Mesleki dil. Dili. Lisan. Konuşulur. Edebiyat. Dil.

Everyday life : Günlük yaşam. Günlük hayat. Her gün yaşanan rutin hayat.

Everyday matters : Günlük meselelr. Mevcut işler. Günlük meseleler. Günlük konular. Günlük alakalar. Güncel konular.

A programming language : 1960'larda geliştirilmiş olan ve genelde matrisli veri oluşturmak için kullanılan bilgisayar programlama dili (merkez işlemciler ve daha küçük bilgisayarlarda kullanılan döngü talimatlarına dayanarak). A programlama dili.

Abusive language : Küfürlü dil. Küfürlü veya kaba dil.

İngilizce Everyday language Türkçe anlamı, Everyday language eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Everyday language ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Slanguage : Argo. Neredeyse tamamen argo kelimelerden oluşan dil.

Colloquial language : Bir gözlem ya da ölçme aracında yer alacak soru ve sınarları dile getirirken günlük konuşmalardaki terim ve deyimleri kullanan dil.

 

Colloquial speech : Yazınsal olmayan, bir toplumun çoğunluğunun konuştuğu günlük, akıcı konuşma biçimi. Kitabi olmayan, süzsüz, doğal, akıcı konuşma biçimi. Gündelik dil.

Spoken language : İnsanların iletişim için kullandıkları dil. Sözlü dil. Konuşma dili. İnsanların konuştukları dil. Bir dilde ağızdan ağıza değişerek çeşitli söyleyiş özellikleri taşıyan ve yazı dilinden farklı olan dil: şuncacıktan kuşbazlığa vurup ipini boşlamasaydık, nice baltalara sap olduktu, adam sırasına bile girdik gittiydi (k. tahir, yol ayrımı, s. 75). oni anlatāyim, oni anlatalum, bak sen de ėyi hatirlattuntun oni. tebi baştan başlāyirum ha (t. günay, rize ili ağızları, s. 245) vb. karşıtı yazı dili'dir.