Exogen hyperthermia türkçesi Exogen hyperthermia nedir

  • Isı vurması ve güneş çarpması.
  • Veterinerlik alanında kullanılır.
  • Ekzojen hipertermi.

Exogen hyperthermia ingilizcede ne demek, Exogen hyperthermia nerede nasıl kullanılır?

Exogen : Dışsal. Çift çenekli bitkiler. İkiçenekli. Dıştan büyüyen bitki. Eksojen.

Hyperthermia : Hipertemi. Yüksek ateşlilik. Anormal yüksek vücut sıcaklığı, sıcak çarpması. Anormal derecede yüksek vücut sıcaklığı. Hipertermi. Yüksek ateşle tedavi. Vücut ısısını yükselterek yapılan bir çeşit tedavi. Kişinin maruz kaldığı aşırı sıcak sonucu oluşan vücut sıcaklığındaki yükselme. Kızıtma.

Exogen amino acid : Esansiyel amino asit. Ekzojen amino asit.

Exogen antigen : Bakteriler gibi vücuda dışarıdan giren bazı mikroorganizmalara ait antijenler. Ekzojen antijen.

Exogen eczema : Ekzojen egzama. Parazitler ve kirlilik gibi dış nedenlerle oluşan egzama.

Exogenic : Ekzojen. Dışsallık. Erkeveren. Vücut dışından doğan (dış kaynaklı).

İngilizce Exogen hyperthermia Türkçe anlamı, Exogen hyperthermia eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Exogen hyperthermia ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Abdominal ovariectomy : Laparotomi yoluyla gerçekleştirilen kısırlaştırma. Abdominal ovaryektomi.

 

Abaxial : Eksen dışı. Eksendışı. Eksenden uzakta bulunan (biyoloji terimi). Aks kemiği dışında. Abaksiyal. Eksenden uzak, eksen dışı. Eksenden uzak.

Abdominal pain : Göğüs ve leğen arası bölgede biçimlenen, klinik belirtileri hayvan türlerine göre değişebilen ağrı, abdominal ağrı. Karın ağrısı. Abdominal ağrı.

Abdominal distention : Abdominal gerginlik. Karın gerginliği. Karın duvarının gergin olması, abdominal gerginlik.

Abdominal palpation : Avuç içi, parmak veya yumrukla çok hafif basınç uygulayarak karın bölgesindeki değişikliklerin niteliğini anlamak için yapılan muayene, abdominal palpasyon. Abdominal palpasyon. Karın bölgesinin elle muayenesi.

Abamectin : Abamektin. Streptomyces avermitilis adlı bakteriden fermentasyon sonucunda elde edilen ve sığırlarda sindirim kanalı yuvarlak solucanları, akciğer kurtları, bit ve kenelerle mücadelede kullanılan, parazitlerde gaba salınımını artırarak ölümlerine neden olan bir ilaç.

A crochordon : Köpeklerde küçük, kılsız, hiperplastik bir epidermisle damardan zengin kollajen dokudan ibaret, saplı veya sapsız, deri eklentileri içermeyen, deri sarkmalarıyla belirgin iyicil tümör, fibrovasküler papillom, yumuşak fibrom, pendilöz yumuşak fibrom. Akrokordon.

Abdomen : Böcek gövdesinin alt kısım. Batın. Abdomen. Karın (böcek gövdesinde). Sindirim organları, karaciğer ve böbreklerin içinde bulunduğu ve göğüs boşluğundan bir diyaframla ayrılan vücut boşluğu, abdomen. Karın. Karnın altı.

A band : Çizgili kas teli ışık mikroskobunda incelendiğinde görülen, kalın flamentlerle aralarına giren ince flamentlerin uçlarını içeren ve ışığı iki kez kıran koyu renkli bantlar, anizotrop bant, anizotropik bant. A bandı.

Abdominal fat necrosis : Karın içi yağ nekrozu. Karın yağı nekrozu.

Exogen hyperthermia synonyms : abattoir, a clay, a dna, a c syndrom, a amplitude mod, a c deformity.