Gaol türkçesi Gaol nedir

Gaol ingilizcede ne demek, Gaol nerede nasıl kullanılır?

Clap into gaol : Hapse atmak.

Gaolao cattle : Hindistan’dan köken alan, kısa boynuzlu grupta yer alan, eski kaynaklara göre tatmin edici süt verimi olmasına rağmen son iki yüzyıldır çekim hayvanı olma yönünde seleksiyon uygulanmış, vücudu orta büyüklükte, hafif yapılı, dar ve uzun, rengi beyaz veya açık gri, boynuzları kısa, kalın ve uç kısımları hafif geriye doğru dönük, boynu kısa, gerdanı büyük, derisi ince fakat gevşek, hörgücü orta büyüklükte ve iyi gelişmiş, arka kısmı hafif alçak, bacakları düz ve kaslı, tırnakları sert yollara ve dağlık araziye uygun sıkı ve sağlam, kuyruğu nispeten kısa, dişileri genellikle beyaz renkli, erkeklerinin boyun, hörgüç ve arka bölgelerinde grilikler bulunan sığır ırkı. Gaolao sığırı.

Gaolbird : Hapishane gediklisi. Hapishane kuşu. Mahpus.

Gaolbreak : Hapishaneden kaçma. Hapisten firar etme. Hapisten kaçma. Firar etme. Firar.

Gaolbreaking : Firar etme. Hapisten kaçma. Hapishaneden kaçma. Hapisten firar etme. Firar.

Gaoling : Hapsetme. Tutuklama. Hapse atma.

Gaols : Tutuklamak. Cezaevine kapatmak. Delik. Hapse atmak. Hapishane. Kodes. Tevkifhane. Cezaevi. Hapsetmek. Hapis.

 

Gaon : 6'ncı yüzyıldan 11'nci yüzyıla kadar yahudi akademilerinin başkanlarına verilen onursal ünvan (babilistan, suriye ve filistin'de). Zeki yahudi bilim adamı.

Gaonic : Geonim zamanı (6'ncı yüzyıldan 11'nci yüzyıla kadar yahudi akademilerinin başkanları). Gaonik. Geonim'e özgü ya da onunla ilgili olan.

Gaolers : Zindancı. Gardiyan.

İngilizce Gaol Türkçe anlamı, Gaol eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Gaol ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Apertures : Açıklık. Aralık.

Blowout : Elektrik sigortasının erimesi. Soruşturma. Patlama. Kolay galibiyet. Lastik patlağı. İnceleme. Cümbüş. Alem. Rahat zafer.

Encloses : İçine koymak. Koymak (bir mektupla aynı zarf içine). Çit ile çevirmek. Çevirmek. İçermek. Eklemek. Çevrelemek. Çevirmek (duvar veya çit vb ile). Kuşatmak.

Eyehole : Göz çukuru. Göz. Gözyuvası. Gözevi.

Confinements : Loğusalık. Sınırlama. Bağlı kalma (eve veya yatağa). Tutukluluk. Kapatma. Hapsetme. Kapanış. Kapatılma. Hapsedilme.

Cages : Kafeslemek. Buz hokeyinde sayı yapmak. Kafese koymak.

Shop : Yapımevi. İşlik. Kuruluş. Alışveriş etmek. Kurum. Gammazlamak. Okul. Mağaza. Dükkan.

 

Bastille : Cezaevi kalesi (adını 14'üncü yüzyılda yapılmış ve 1789'da yıkılmış olan bastille isimli paris'teki bir hisardan almaktadır). 14. yüzyılda paris'te inşa edilen ve 17.-18. yüzyıllarda eyalet hapishanesi olarak kullanılan hisar. Hapishane hisarı.

Imprisons : Hapse koymak. Mahpusluk. Mahkum etmek. Sınırlamak. Yasaklamak.

Busting : Becerememek. Sona ermek. Bozmak. Patlatmak. Bozulmak. Kırmak. Vurmak. Rütbe indirmek. Tartışmak.

Gaol synonyms : correctional institution, put behind bars, holding cell, jailhouse, jail, choke, bored, house of detention, lock up, poky, abstainer, custody, eye, abstention, lockups, workhouse, jails, blowouts, apprehends, slammer, impoundage, apprehend, imprison, detaining, coop up, a wide saloon, american law of corporation, hole, confining, detention camp, detain, accused, caging.

Gaol zıt anlamlı kelimeler, Gaol kelime anlamı

Free : Özgür. Bilgisayar, fizik alanlarında kullanılır. Bağımsız. Serbest. Asalak olmayan, beslenme yönünden bağımsız, kendibeslek olan. Beleş. Muaf. Parasız. Hiçbir biçimde herhangi bir koşula bağlı olmayan, özgür olan. Serbestçe.

Gaol ingilizce tanımı, definition of Gaol

Gaol kelimesinin İngilizce - İngilizce çevirisi (English to English) : A place of confinement, especially for minor offenses or provisional imprisonment. A jail.