Heat blister türkçesi Heat blister nedir

  • Veterinerlik alanında kullanılır.
  • Isı kabarıklığı.
  • Kurdeşen.

Heat blister ingilizcede ne demek, Heat blister nerede nasıl kullanılır?

Heat : Hareketlendirmek. Daralmak. Kızmak. Erkek hayvanla çiftleşmeye hazır, kızgınlık gösteren dişi hayvan. Östrüs. Kızgınlık. Bir dizge ile çevresi arasında iş yapmayla ilgisi olmayan ve moleküllerin düzensiz devinimleri sonucu oluşan, bir erke aktarımı türü. Isınmak. Bir özdeği, ısıldevingen bir durudan dahayüksek sıcaklıktaki ısıldevingen duruya götürmek için verilmesi gereken erke niceliği. Kızışmak.

Blister : Boyanın kabarması. Kabartı. Su toplatan şey. Kabartmak. Kabarcıklanmak. Su toplamış kabarcık. Kabarıklık. Silah bölmesi. Kabarmasına neden olmak. Azarlamak.

Heat absorbing filter : Tek resimli devinimle çalışabilen göstericilerde, gösterici ışıtacı ile film arasına girerek ışık kaynağı önünde uzun süre duran filmin yanmasını önleyebilecek biçimde ısıyı azaltan süzgeç. Isıkeser (süzgeç). Sinema, televizyon alanlarında kullanılır. Antikalorik filtre. Isıkeser süzgeç.

Heat absorption : Isı soğurumu. Dışardan ısı alma. Isı alma. Isı emme.

Heat accumulator : Isı biriktiricisi. Isı akümülatörü. Isı toplacı.

Heat barrier : Isı duvarı. Isı limiti (uçak).

 

İngilizce Heat blister Türkçe anlamı, Heat blister eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Heat blister ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

A c syndrom : A-c sendromu. Arnold-chiari yapılış bozukluğu.

Abdominal pain : Abdominal ağrı. Göğüs ve leğen arası bölgede biçimlenen, klinik belirtileri hayvan türlerine göre değişebilen ağrı, abdominal ağrı. Karın ağrısı.

Urticaria : Kaşıntılı deri hastalığı. İmmünolojik olarak genellikle tip 1, ancak bazen tip 3 aşırı duyarlılık sonucu dermisin üst bölümlerinin geçici, iyi sınırlı, ödemli ve çoğunlukla kaşıntılı, 1-3 cm çapında deri şişkinlikleriyle belirgin, akut veya kronik damar reaksiyonu, ısı kabarıklığı, ürtiker, yiyecek kabarıklığı, ısı kabarıklığı, şer’a. aşılar, bağırsak parazitleri, atopi, enfeksiyonlar, böcek ısırık ve sokmaları, soğuk, sıcaklık, radyasyon, basınç ve araşidonik asit metabolizmasını etkileyen ilaçlarca veya idiopatik nedenlerle oluşturulur. Ürtiker.

A amplitude mod : A-mod görüntü. Ultrasonografide gönderilen ses dalgasının yayılımı doğrultusunda, farklı yüzeylerden yansıyan ses dalgalarının, yansımanın şiddetine göre çizgisel bir grafik olarak gösterilmesi. özellikle gözde biyometrik ölçümlerde kullanılır.

Abdominal palpation : Abdominal palpasyon. Karın bölgesinin elle muayenesi. Avuç içi, parmak veya yumrukla çok hafif basınç uygulayarak karın bölgesindeki değişikliklerin niteliğini anlamak için yapılan muayene, abdominal palpasyon.

Abdomen : Sindirim organları, karaciğer ve böbreklerin içinde bulunduğu ve göğüs boşluğundan bir diyaframla ayrılan vücut boşluğu, abdomen. Karın (böcek gövdesinde). Karın. Abdomen. Karnın altı. Batın. Böcek gövdesinin alt kısım.

 

Abamectin : Streptomyces avermitilis adlı bakteriden fermentasyon sonucunda elde edilen ve sığırlarda sindirim kanalı yuvarlak solucanları, akciğer kurtları, bit ve kenelerle mücadelede kullanılan, parazitlerde gaba salınımını artırarak ölümlerine neden olan bir ilaç. Abamektin.

Urticant : Kaşındıran. Kaşındırıcı. Kaşınmaya sebep olan. Ürtikan. Urtikan.

A crochordon : Akrokordon. Köpeklerde küçük, kılsız, hiperplastik bir epidermisle damardan zengin kollajen dokudan ibaret, saplı veya sapsız, deri eklentileri içermeyen, deri sarkmalarıyla belirgin iyicil tümör, fibrovasküler papillom, yumuşak fibrom, pendilöz yumuşak fibrom.

Rashes : Kaşıntı. İsilik.

Heat blister synonyms : abdominal ovariectomy, nettle rash, a dna, a band, a c deformity, rash, abdominal fat necrosis, abaxial, nettlerash, abattoir, foot blister, hives, abdominal distention, a clay.