Orchid türkçesi Orchid nedir

  • Orkid.
  • Mor orkide rengi.
  • Salep.
  • Orkide.
  • Biyoloji alanında kullanılır.
  • Florida eyaletinde yerleşim yeri.
  • Pembe renkli çiçekleri olan, toprak altı yumruları toplanıp haşlandıktan sonra kurutularak toz haline getirilip süt ile birlikte içilen, orchidaceae familyasından orchis, ophrys ve dactylorhiza cinsi türlerine verilen ad.
  • Orşid.

Orchid ile ilgili cümleler

English: Orchids demand daily care.
Turkish: Orkideler günlük bakım ister.

English: I grow orchids in my greenhouse.
Turkish: Seramda orkide yetiştiririm.

English: I raise orchids.
Turkish: Orkide yetiştiririm.

English: Ali raises orchids.
Turkish: Ali orkide yetiştirir.

Orchid ingilizcede ne demek, Orchid nerede nasıl kullanılır?

Auravision orchid video capture driver : Auravision-orchid video yakalama sürücüsü.

Early purple orchid : Pembe renkli çiçekleri olan, toprak altı yumruları toplanıp haşlandıktan sonra kurutularak toz haline getirilip süt ile birlikte içilen, orchidaceae familyasından orchis, ophrys ve dactylorhiza cinsi türlerine verilen ad. Salep.

Wild orchid : Vahşi orkide. Başrolünde mickey rourke ve jacqueline bisset'in oynadığı 1990 yapımı amerikan filmi. 1990'ların amerikan pop grubu.

Orchidaceous : Salepgillere ait.

Orchidectomy : Orşidektomi. Hadım etme. Bir veya iki testisin ameliyatla çıkarılması. Testislerin ameliyatla alınması. Orkidektomi. Er bezi çıkarımı.

 

Anorchidism : Anorşizm. Anorşidizm.

Cryptorchidism : Kriptorşizm. Kriptorşidizm. Kriptorşidi. Testislerin gelişim sırasında testis torbasına inmemi olmaları (tıp veya medikal terimi). Tek veya çift taraflı olarak testisin skrotuma tam olarak inmemesi durumu. iki taraflı kriptorşidler daima kısırdır, tek taraflı olguların fertilitesi ise değişen derecelerde bozuk olup kriptorşit köpeklerde normale göre en az 10 kat daha fazla testis tümörü gelişir.

Orchids : Orşid. Orkide. Orchidaceae familyasından, yumrulu, çok yıllık, yumrularından salep elde edilen, ülkemizde 20 kadar türü bulunan ve salep olarak da adlandırılan bir cins. Mor orkide rengi. Florida eyaletinde yerleşim yeri. Orkid.

Orchidist : Orkide meraklısı. Orkide yetiştiricisi.

Cryptorchid : Kriptorşit ile ilgili. Testislerin gelişim sırasında testis torbasına inmemiş olmaları ile ilgili (tıp veya medikal terimi). Kriptorşit. Kriptorkid. Testisleri gelişme sırasında inguinal kanaldan skrotuma inmemiş olan.

İngilizce Orchid Türkçe anlamı, Orchid eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Orchid ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

 

Abo blood groups system : Dokuz numaralı insan kromozomunda bulunan ve kırmızı kan hücresinde belli antijenleri gösteren bir alel sistemi. Abo kan grupları sistemi.

Swan neck : Dik yaka. Deveboynu. Kuğuboynu.

Vanilla : Geleneksel. Özelliksiz. Vanilya. Sıkıcı. Vanilyalı. Salepgiller (orchidaceae) familyasından, hava kökleri olan, meyvelerinde yağ, reçine ve vanilin bulunan, likör, pasta ve dondurmaya lezzet verici olarak katılan, tropiklerde yetişen, sarılıcı, epifit bir bitki. Sıradan.

Abiotic environment : Organizmanın topografi, jeoloji, iklim ve inorganik besin maddeleri gibi biyolojik olmayan faktörlerden oluşan çevresi. Abiyotik çevre. Cansız çevre. Abiyotik ortam. Organizmanın topografi, jeoloji, iklim, inorganik besin maddeleri gibi biyolojik olmayan faktörlerden oluşan çevresi.

Acacia : Salkım ağacı. Arap zamkı. Küstüm otugiller (mimosaceae) familyasından, parçalı yapraklı, sarı çiçekli, çanak ve taç yaprakları 4-5 parçalı, park ve bahçelerde süs bitkisi olarak yetiştirilen, ülkemizde doğal olarak yayılış gösteren çalı ya da ağaç formundaki bitkiler. Akasya sakızı. Akasya. Mimoza.

A cell : A hücresi. Mayalarda eşeyli üreme sırasında alfa hücresiyle beraber zigotu oluşturan hücre.

Abacus bodies : Dişteki odontoblast hücrelerinde içleri muntazam dizilmiş kalsiyum granülleri ve kollagen öncülerini içeren golgi kesecikleri. Abacus cisimcikleri.

A site : A yeri. Ribozomun üzerinde amino asit taşıyan taşıyıcı rna ların bağlandığı yer. aminoasil yeri, aminoaçil yeri.

Abiotic factor : Abiyotik faktör. Canlı varlıkların hayatlarını önemli derecede etkileyen, iklim faktörleri, toprağın özellikleri ve suyun kimyasal yapısı gibi faktörler. Canlı varlıkların hayatlarını önemli derecede etkileyen iklim faktörleri, toprağın özellikleri, suyun kimyasal yapısı gibi faktörler.

Orchids : Orchidaceae familyasından, yumrulu, çok yıllık, yumrularından salep elde edilen, ülkemizde 20 kadar türü bulunan ve salep olarak da adlandırılan bir cins.

Orchid synonyms : brassia verrucosa, odontoglossum, fragrant orchid, snow orchid, cattleya, fly orchid, oncidium, jumping orchid, butterfly orchis, sarcochilus falcatus, disa, foxtail orchid, bletilla striata, moth plant, vanda, helmet orchid, gymnadenia odoratissima, listera convallarioides, orchidaceous plant, masdevallia, fen orchid, satyr orchid, pansy orchid, crested coral root, family orchidaceae, short spurred fragrant orchid, tongueflower, gymnadenia conopsea, venus's slipper, helmetflower, dactylorhiza maculata fuchsii, bletia striata, cleistes divaricata.

Orchid ingilizce tanımı, definition of Orchid

Orchid kelimesinin İngilizce - İngilizce çevirisi (English to English) : Any plant of the order Orchidaceæ. [Bakınız: Orchidaceous].