Pyoderma türkçesi Pyoderma nedir

  • Derinin irinli nitelikteki herhangi bir enfeksiyonu, piyodermatitis, piyodermatozis. püstül, akne ve furunküloz gibi deri lezyonları piyoderma başlığı içinde ele alınır.
  • Piyoderma.
  • İrinli.
  • İrinli deri.
  • Piyodermi.
  • Veterinerlik alanında kullanılır.
  • Piyoderm.
  • Deri irinlenmesi.
  • Piyodermit.

Pyoderma ingilizcede ne demek, Pyoderma nerede nasıl kullanılır?

Contagious porcine pyoderma : Süt emen domuz eniklerinin yüz ve boyun bölgesinde irinli kabarcıklarla belirgin deri lezyonu. strepokok ve stafilakok türleri tarafından oluşturulur, domuzların birbirini ısırması sonucu bulaştırılır. Domuzların bulaşıcı pyoderması.

Juvenile pyoderma : Yaş ve kuru formlarda görülen özellikle genç köpeklerde ekseri ikiz yavrularda görülen akut irinli bir deri yangısı. Juvenil piyoderma. Köpek eniği pyoderması. Köpek eniği sellülitisi.

Superficial bacterial pyoderma : Sivilce. Yüzeysel bakteriyel piyoderma.

Pyodermatitis : Piyodermatit. Piyodermatitis. Piyoderma.

Pyodermatosis : Piyodermatoz. Piyoderma. Piyodermatozis.

Interdigital pyodermia : Parmaklar arası irinli deri yangısı. av köpeklerinin sonbaharda anız tarlalarında yaralanmaları, ıslaklık, kir, toz, mekanik etkiler, temas dermatitisi, alerjiler, demodikose gibi çeşitli nedenler yol açar. hastalık genellikle birkaç ayakta kızarıklık, eksudasyon, frunkel, apse ve fistül oluşumuyla kendini gösterir. İnterdigital piyoderma.

 

İngilizce Pyoderma Türkçe anlamı, Pyoderma eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Pyoderma ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Abdominal palpation : Karın bölgesinin elle muayenesi. Abdominal palpasyon. Avuç içi, parmak veya yumrukla çok hafif basınç uygulayarak karın bölgesindeki değişikliklerin niteliğini anlamak için yapılan muayene, abdominal palpasyon.

Abamectin : Abamektin. Streptomyces avermitilis adlı bakteriden fermentasyon sonucunda elde edilen ve sığırlarda sindirim kanalı yuvarlak solucanları, akciğer kurtları, bit ve kenelerle mücadelede kullanılan, parazitlerde gaba salınımını artırarak ölümlerine neden olan bir ilaç.

Abattoir : Mezbaha. Salhane. Kesimevi. Hayvanların etleri için kesildikleri yerler, hlk. ekdi.

Abdominal pain : Abdominal ağrı. Karın ağrısı. Göğüs ve leğen arası bölgede biçimlenen, klinik belirtileri hayvan türlerine göre değişebilen ağrı, abdominal ağrı.

A dna : A dna. Dna çift sarmalının sağ el sarmal yapısı gösterdiği ve çift zincirin bir tam dönüşünde yapıya 11 bazın girdiği dna biçimi.

 

A c syndrom : A-c sendromu. Arnold-chiari yapılış bozukluğu.

Pyodermatitis : Piyodermatitis. Piyodermatit.

A crochordon : Köpeklerde küçük, kılsız, hiperplastik bir epidermisle damardan zengin kollajen dokudan ibaret, saplı veya sapsız, deri eklentileri içermeyen, deri sarkmalarıyla belirgin iyicil tümör, fibrovasküler papillom, yumuşak fibrom, pendilöz yumuşak fibrom. Akrokordon.

Pyodermatosis : Piyodermatoz. Piyodermatozis.

Abdominal distention : Karın duvarının gergin olması, abdominal gerginlik. Karın gerginliği. Abdominal gerginlik.

Pyoderma synonyms : family hypodermatidae, genus hypoderma, family oestridae, oestridae, hypodermatidae, abdominal ovariectomy, a amplitude mod, suppurating, a band, warble fly, purulent, arthropod genus, abdominal fat necrosis, mattery, pyogenic, a clay, abdomen, a c deformity, abaxial.