Radika nedir, Radika ne demek

Radika; bir bitki bilimi terimidir.

Radika hakkında bilgiler

[Bakınız: karahindiba]

Radika ile ilgili Cümleler

  • Radikaller bir oy ile başarısız oldu.
  • Hükümet radikal reformlar yapmak zorunda.
  • Jale her zaman sol eğilimli olmuştur, ama o Sol Parti için mecliste bir koltuğa sahip olduğundan beri, o, ​​radikal kapitalizm eleştirisi ile bir medya yıldızı oldu.
  • Onun iddiası seninkinden daha radikal.
  • Hükümet radikal değişiklikler yapmak zorunda.
  • Bazı Siyahiler daha radikal çözümler arıyor.
  • Değişiklikler radikal olmayacak.
  • Ali radikal.

Radika anlamı, kısaca tanımı:

Radikal : Kökten. Köktenci.

Radikalizm : Köktencilik.

Radikalleşme : Radikalleşmek durumu.

Radikalleşmek : Köktenci olmak. Kesin durum almak.

Radikalleştirme : Radikalleştirme işi.

Yaprak : Börek, baklava vb. şeylerde yufka. Kitap, defter vb. şeylerde ön ve arka yüzü oluşturan kâğıtlardan her biri, varak. Kat kat ayrılabilen şeylerde kat. Birkaç parça eklenerek yapılmış olan şeylerde her parça. Bitkilerde solunum, karbon özümlenmesi, terleme vb. olayların oluştuğu, çoğu klorofilli, yeşil ve türlü biçimdeki bölümler. Sarma yapılmış olan asma yaprağı. Eni 50, boyu 75 santimetre olan bayrak ölçüsü.

 

Salata : Genellikle bazı çiğ ot ve sebzelerle yapılan, yağ, limon vb. maddeler konulan, yemeklerle birlikte yenen yiyecek.

Baharlı : Baharatlı.

Yıllık : Yılda bir yapılan. Yapımından veya doğumundan başlayarak üzerinden bir yıl geçmiş olan. Yılda bir çıkan ve o yılın olaylarını anlatan kitap, bülten, dergi vb. eser, salname. Yılın gün, hafta, ay vb. bölümlerinden başka, bayram, yıl dönümü gibi belli günleri ve birtakım astronomi, meteoroloji, istatistik bilgilerini gösteren kitap biçiminde takvim, almanak. Öğretim yılı sonunda hazırlanan, öğrenci, öğretmen ve yöneticilerin özellikleriyle ilgili bilgiler ile eğlendirici konuların yer aldığı kitap. Bir yıl için, senelik, senevi. Bir yılda verilen ücret. Bir yıl içinde olan.

Bitki : Bulunduğu yere kök vb. organlarıyla tutunan, çoğunlukla fotosentez sonucu yaşam için gerekli bileşenleri oluşturan, birçoğu spor veya tohum aracılığıyla döl vererek çoğalan bir veya çok yıllık, otsu, odunsu canlıların genel adı, nebat.

Radikal tedavi : Hastalığın yalnızca belirtilerini değil, aynı zamanda nedenini de ortadan kaldırarak yapılan tedavi biçimi.

Radikal zincir reaksiyonu : Otooksidasyon.

Radikalleştirmek : Radikal duruma getirmek.

Radikallik : Radikal olma durumu. İlgili cümle: "“Belki öteden beri böyleydi ama son üç senedir radikalliği etrafındakilere kaygı verecek boyutlara ulaşmıştı.”" E. Şafak.