Random bullet türkçesi Random bullet nedir

Random bullet ingilizcede ne demek, Random bullet nerede nasıl kullanılır?

Random : Önceden belirli olmayan biçimde değişebilen. Tesadüfi. Rastgele. Belli bir yönde etkide bulunabilecek yanlılık öğelerinin elenmesi koşuluyla bir çok kez yinelenen bir işlemin vereceği sonuç ya da bir olayın salt kazanıya bağlı olarak uzun dönemde alacağı biçimi belirleyen sayılgılı etmen (etmene ilişkin). Seçkisiz. Gelişigüzel. Rastlantı(lı). Rastlantısal. Rasgele.

Bullet : 1 yıllık hapis cezası. Kurşun. Mermi imi. Mermi. Koyu nokta. Fişek kredi. İm. Madde imi. Madde işareti.

Random access : Rasgele erişimli. Rastgele erişim. Bilgisayar, bilişim alanlarında kullanılır. Seçkisiz erişim. Rasgele erişim. Bk. doğrudan erişim.

Random access device : Rastgele erişimli aygıt. Rasgele erişimli aygıt.

Random access memory : Rastgele erişimli bellek. İstenen herhangi bir rasgele konumuna veri yazılır, rasgele konumundan veri okunur, doğrudan erişimli, genellikle yarıiletken bir bellek türü. rasgele erişimli belleklere yaz-oku bellek de denilmektedir. Seçkisiz erişim belleği. Hızlı geri çağırım için bilgilerin geçici olarak depolandığı bilgisayar hafızası (bilgisayar kapatıldığında ram içerisindeki tüm veriler silinir). Rastgele erişilebilir bellek. Rasgele erişimli bellek.

 

Random access text file : Rastgele erişimli metin dosyası.

İngilizce Random bullet Türkçe anlamı, Random bullet eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Random bullet ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Stray bullet : Kaza kurşunu. Maganda kurşunu. Serseri kurşun.