Süreli yayın salonu nedir, Süreli yayın salonu ne demek

Süreli yayın salonu; Kitaplık alanında kullanılan bir kelimedir.

Teknik terim anlamı:

Süreli yayınların hizmete sunulduğu okuma salonu.

Süreli yayın salonu kısaca anlamı, tanımı

Süre : Bir olayın başı ile sonu arasında geçen zaman parçası, zaman aralığı, zaman bölümü, müddet. Gelin giysisi yapılan bir çeşit kumaş : Sürenin arşınını iki kaymeye aldım. 1.Yüreklilik, yiğitlik. 2.Dayanıklılık : Şu adamın süresi yok. Arapça kökenli sûre: sure. Bir sesin çıkarılmasına verilen zaman. müddet. Tecimsel belgitlerin sayışımlarındaki paraların ödenmeleri için saptanan gün. Bir işin yapılması ya da bir borcun ödenmesi için gösterilen süre. [Bakınız: gösterim süresi]. [Bakınız: yayın süresi]

Süreli yayın : Belirli aralıklarla çıkan, tamamlanma sorunu bulunmayan ve her sayısı birden çok yazarın yazılarından oluşan bir yayın türü.

Salon : Bir evde konukları ağırlamakta kullanılan en geniş oda. Dükkân, mağaza. Toplantıların, kutlamaların, gösterilerin yapıldığı geniş yer.

Süreli : Belirli aralıklarla yapılan, çıkan, mevkut, periyodik.

Yayın : Basılıp satışa çıkarılan kitap, gazete vb., neşriyat. Radyo ve televizyon aracılığıyla halka sunulan, duyurulan, iletilen eser, program, neşriyat.

Süreli yayınlar : Belirli zamanlarda yayımlanan basın araçları.

 

Okuma salonu : Raflarda duran kitaplardan ya serbestçe ya da kitaplık görevlisinin aracılığıyle yararlanılan okuma yeri. Yalnız kitap okunabilen yer.

Hizmet : Birinin işini görme veya birine yarayan bir işi yapma. Görev, iş. Bakım, özen, ihtimam.

Okuma : Okumak işi, kıraat.

Sunu : Sunulan şey. Arz. Ön söz, takdim.

Diğer dillerde Süreli yayın salonu anlamı nedir?

İngilizce'de Süreli yayın salonu ne demek ? : periodical (magazine) room