Tapir nedir, Tapir ne demek

Tapir; bir hayvan bilimi terimidir. kökeni fransızca dilinden gelmektedir.

  • Tapirgillerden, bir çeşidi Asya ve Afrika'nın tropikal bölgelerinde yaşayan, 2 metre uzunluğunda, kısa hortumlu bir tür hayvan (Tapirus)

Fransızca'da Tapir ne demek?:

tapir

Tapir anlamı, tanımı:

Tapirgiller : Tek parmaklılardan tapir türlerini içine alan bir familya.

Asya : Dünya üzerinde yer alan kıtalardan biri.

Afrika : Dünya üzerinde yer alan kıtalardan biri.

Tropikal : Tropika ile ilgili, tropika bölgesinden olan.

Bölge : Sınırları idari, ekonomik birliğe, toprak, iklim ve bitki özelliklerinin benzerliğine veya üzerinde yaşayan insanların aynı soydan gelmiş olmalarına göre belirlenen toprak parçası, mıntıka. Vücut yüzeyinde sınırları belli herhangi bir bölüm, nahiye.

Metre : Yer meridyen çemberinin kırk milyonda biri olarak kabul edilen, 100 cm'lik temel uzunluk ölçüsü birimi. Genellikle desimetre, santimetre, milimetrelere bölünmüş ölçü aracı.

Hortumlu : Hortumu olan.

Hayvan : Duygu ve hareket yeteneği olan, içgüdüleriyle hareket eden canlı yaratık. At, eşek, katır gibi türlü hizmetlerde kullanılan yaratık. Kızılan bir kimseye söylenen bir söz. Akılsız, duygusuz, kaba, hoyrat (kimse).

Tabir : Rüya yorma, yorumlama. Yorum. Deyim. Deyiş, anlatım, ifade.

 

Diğer dillerde Tapir anlamı nedir?

İngilizce'de Tapir ne demek? : n. any of several large hoofed mammals that resemble swine (native to tropical America, the Malay Peninsula and Sumatra)

n. tapir, hoofed mammal akin to swine

n. tapir, any of several large hoofed mammals that resemble swine (native to tropical America, the Malay Peninsula and Sumatra)

Fransızca'da Tapir : [le] tapir

Almanca'da Tapir : n. Tapir

Rusça'da Tapir : n. тапир (M)