Texas fever türkçesi Texas fever nedir

Texas fever ingilizcede ne demek, Texas fever nerede nasıl kullanılır?

Texas : Wisconsin eyaletinde yerleşim yeri. Teksas. Amerika'da eyalet.

Fever : Sıcaklık. Duygu yoğunluğu belirtir. Heyecan. Vücut sıcaklığının özel ve özel olmayan etkenlerden dolayı artması olayı, ateş, febris, fever, fiber, endojen hipertermi. özellikle aşırı ısı absorbsiyonu veya ısı üretiminin artması veya yetersiz ısı kaybı gibi fiziksel faktörlerin neden olduğu vücut sıcaklığının yükselmesidir. Hararet. Humma. Yanıp tutuşmak. Fever. Sinirlilik.

Texas a m university : Teksas a m üniversitesi. Ana kampüsü kolej istasyonu'nda olan ve diğer küçük kampüsleri teksas (abd) çapında yayılmış bulunan büyük devlet üniversitesi.

Texas cattle fever : Teksas sığır ateşi. Sığır babesiozisi.

Texas caviar : (argo terim) börülce. Teksas havyarı.

Texas instruments : Teksas merkezli abd şirketi. Geniş bir yelpazede elektrik parçaları üreticisi (yarı iletkenler, hesap makinaları, dijital ışık işlemcileri ve daha pek çok farklı malzemeyi içeren). Teksas araç gereçleri şirketi.

İngilizce Texas fever Türkçe anlamı, Texas fever eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Texas fever ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

 

Abaxial : Eksendışı. Aks kemiği dışında. Eksen dışı. Eksenden uzak, eksen dışı. Eksenden uzakta bulunan (biyoloji terimi). Abaksiyal. Eksenden uzak.

A clay : Sindirim kanalındaki zehirleri ve vitaminleri yüzeyde tutarak emilimlerini önleyen ve bağırsak duvarını kaplayarak koruyucu bir tabaka oluşturan doğal alüminyum silikat bileşiği, kaolin. Beyaz kil.

Abdominal ovariectomy : Laparotomi yoluyla gerçekleştirilen kısırlaştırma. Abdominal ovaryektomi.

A amplitude mod : A-mod görüntü. Ultrasonografide gönderilen ses dalgasının yayılımı doğrultusunda, farklı yüzeylerden yansıyan ses dalgalarının, yansımanın şiddetine göre çizgisel bir grafik olarak gösterilmesi. özellikle gözde biyometrik ölçümlerde kullanılır.

A crochordon : Akrokordon. Köpeklerde küçük, kılsız, hiperplastik bir epidermisle damardan zengin kollajen dokudan ibaret, saplı veya sapsız, deri eklentileri içermeyen, deri sarkmalarıyla belirgin iyicil tümör, fibrovasküler papillom, yumuşak fibrom, pendilöz yumuşak fibrom.

Abattoir : Salhane. Mezbaha. Kesimevi. Hayvanların etleri için kesildikleri yerler, hlk. ekdi.

A c deformity : Arnold-chiari yapılış bozukluğu. A-c kusuru.

 

Abdomen : Sindirim organları, karaciğer ve böbreklerin içinde bulunduğu ve göğüs boşluğundan bir diyaframla ayrılan vücut boşluğu, abdomen. Karın (böcek gövdesinde). Böcek gövdesinin alt kısım. Karın. Karnın altı. Batın. Abdomen.

Abdominal palpation : Abdominal palpasyon. Avuç içi, parmak veya yumrukla çok hafif basınç uygulayarak karın bölgesindeki değişikliklerin niteliğini anlamak için yapılan muayene, abdominal palpasyon. Karın bölgesinin elle muayenesi.

Abdominal fat necrosis : Karın yağı nekrozu. Karın içi yağ nekrozu.

Texas fever synonyms : abdominal distention, bovine babesiosis, a band, abdominal pain, a dna, abamectin, texas cattle fever, a c syndrom.