Apoplectic die türkçesi Apoplectic die nedir

  • Beyin kanaması nedeniyle biçimlenen ölüm.
  • Veterinerlik alanında kullanılır.
  • Apoplektik ölüm.

Apoplectic die ingilizcede ne demek, Apoplectic die nerede nasıl kullanılır?

Apoplectic : Felce ait. İnmeli. Felce ait, felce meyilli. Kolay kızdırılan. Felçli. Felçle ilgili. Apoplektik. Felce meyilli. Sinirli.

Die : Tatmak. Metal kalıp. Canı çıkmak. Yivaçarın çelikten yapılmış ve dişi açan parçaları. Ölmek. Gebermek. Sona ermek. Bitmek. Kandilin yağı tükenmek. Yivaçarın diş açan parçası.

Apoplectic shock : Beyin ve medulla oblangatadaki damarlarda kanlanma, kanama, tromboz veya emboli oluşması ve büyük kan kayıpları sonucu hayati merkezlerin etkilenmesi sonucu ortaya çıkan şok. Apoplektik şok.

Apoplectic stroke : Apoplektik inme. Beyne giden kan akımının kesilmesinin neden olduğu vücudun bir tarafını etkileyen ani güçsüzlük nöbeti.

Apoplectical : Felç ile ilgili. İnmeli. Sinirli. Felçli. Felç.

Apoplectically : Kızgın bir şekilde. Apopleksi hastası olan kimse gibi (ani fiziksel nöbet, inme). Sinirli bir şekilde. Felçli olarak.

İngilizce Apoplectic die Türkçe anlamı, Apoplectic die eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Apoplectic die ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

 

A c deformity : A-c kusuru. Arnold-chiari yapılış bozukluğu.

A amplitude mod : A-mod görüntü. Ultrasonografide gönderilen ses dalgasının yayılımı doğrultusunda, farklı yüzeylerden yansıyan ses dalgalarının, yansımanın şiddetine göre çizgisel bir grafik olarak gösterilmesi. özellikle gözde biyometrik ölçümlerde kullanılır.

Abdominal fat necrosis : Karın yağı nekrozu. Karın içi yağ nekrozu.

Abdominal distention : Karın gerginliği. Abdominal gerginlik. Karın duvarının gergin olması, abdominal gerginlik.

Abdominal pain : Karın ağrısı. Abdominal ağrı. Göğüs ve leğen arası bölgede biçimlenen, klinik belirtileri hayvan türlerine göre değişebilen ağrı, abdominal ağrı.

Abdominal palpation : Avuç içi, parmak veya yumrukla çok hafif basınç uygulayarak karın bölgesindeki değişikliklerin niteliğini anlamak için yapılan muayene, abdominal palpasyon. Abdominal palpasyon. Karın bölgesinin elle muayenesi.

A band : A bandı. Çizgili kas teli ışık mikroskobunda incelendiğinde görülen, kalın flamentlerle aralarına giren ince flamentlerin uçlarını içeren ve ışığı iki kez kıran koyu renkli bantlar, anizotrop bant, anizotropik bant.

A c syndrom : A-c sendromu. Arnold-chiari yapılış bozukluğu.

A dna : A dna. Dna çift sarmalının sağ el sarmal yapısı gösterdiği ve çift zincirin bir tam dönüşünde yapıya 11 bazın girdiği dna biçimi.

 

Abdomen : Karın. Abdomen. Karın (böcek gövdesinde). Karnın altı. Sindirim organları, karaciğer ve böbreklerin içinde bulunduğu ve göğüs boşluğundan bir diyaframla ayrılan vücut boşluğu, abdomen. Batın. Böcek gövdesinin alt kısım.

Apoplectic die synonyms : abamectin, a clay, a crochordon, abdominal ovariectomy, abaxial, abattoir.