Backwards and forwards türkçesi Backwards and forwards nedir

Backwards and forwards ingilizcede ne demek, Backwards and forwards nerede nasıl kullanılır?

Backwards : Ters olarak. Geri. Arkaya. Tersine. Geriye doğru. Geçmişe. Geriye. Ters. Geri geri. Arka tarafa.

And : İle. Daha sonra. Hem... hem de. Ma. Ve. Da... da... ya da de... de. De. Üstelik. -bundan dolayı. Ve bu yüzden.

Forwards : İleriye doğru. Öne. İleriye. İleri. İleri doğru. İleriye yönelik.

Know something backwards and forwards : Bir şeyin için dışını bilmek. Bir şeyi kusursuzca bilmek. Çok iyi bilmek. Bir şeyi çok iyi veya tamamen anlamak veya bilmek. Bir şeyin içini dışını bilmek.

İngilizce Backwards and forwards Türkçe anlamı, Backwards and forwards eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Backwards and forwards ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

See saw : Destek noktası ortada olan kaldıraca bir yandan bir cambaz atlayınca öteki uçtakinin havada takla atmasına yarayan tahterevalli. Tahterevalli. İki insanın (genellikle çocukların) oturabileceği ve havaya yükselip dönebileceği iki yanında bir oturak olan ve merkezinde bir dayanak olan tahta.

Back and forth : Aşağı yukarı.

There and back : Oraya buraya. Gidiş geliş.

 

To and fro : Öteye beriye. Bir aşağı bir yukarı. Bir ileri bir geri. Aşağı yukarı. Şuraya buraya. Bir yandan öbür yana. Öne arkaya. İlerigeri.

From beginning to end : Başından sonuna kadar. A'dan z2ye. Her bir ayrıntı. Baştan sona.

From a to z : A2dan z'ye. Tam. A'dan z'ye kadar. Tüm incelikleriyle. Her şeyiyle. Tüm ayrıntılarıyla. A'dan z'ye. Her bir ayrıntı. Başından sonuna kadar.

From pillar to post : Oradan buraya. Bir güçlükten diğer bir güçlüğe. Bir yerden başka bir yere. Kapı kapı (dolaşma). Birbiri arkasından bir yerden veya bir şeyden başka bir yere veya bir şeye. Bir yerden bir yere.