Blunt end türkçesi Blunt end nedir

  • Küt uç.
  • Endonükleaz enzimleri ile kesilen iki dna ipliğinin aynı hizada sonlanmış uçları.
  • Biyoloji alanında kullanılır.

Blunt end ingilizcede ne demek, Blunt end nerede nasıl kullanılır?

Blunt : Dobra dobra. Kaba. Küt. Körelmiş. Köreltmek. Keskin olmayan. Azaltmak. Duygusuz. Kör. Kesmek (iştah vb).

End : Son. Bitmek. Bitim. Taraf. Erek. Son bulmak. Son kısım. Kalıntı. Sona erdirmek. Sonuca ulaşmak.

Blunt end ligation : Herhangi iki çift dna molekülünün uçlarından birbirine eklenmesi tekniği. küt uç ligasyonu. Küt uç bağlama.

Blunt dissection : Küt diseksiyon. Kanama olmaması için dokuların küt olarak ayırt edilmesi. Künt disseksiyon.

Blunt drill : Kör burgu.

Blunt eye hook : Güç doğumlara yardım sırasında canlı yavrulara da uygulanabilen, göze zarar vermeyen göz çengeli. Küt göz çengeli.

İngilizce Blunt end Türkçe anlamı, Blunt end eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Blunt end ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Abambulacral area : Abambulakral bölge. Derisi dikenlilerin tüp ayak taşımayan ve genellikle madreporitin de yer aldığı vücut bölgesi.

Aardwolf : Yeleli sırtlan. Bir sırtlanın özelliklerine sahip ve esas olarak böceklerle özellikle termitlerle beslenen güney ve doğu afrika yerlisi çizgili memeli. Etçiller (carnivora) takımının, sırtlangiller (hyaenidae) familyasından, 80 cm kadar uzunlukta, 30 cm kadar kuyruğu olan, bütün sırtı boyunca uzanan bir yelesi olan, kuzey afrika'da yaşayan bir tür.

 

Chumping : Mankafa. Kaşkaval. Saksı. Pirzola. Çiğnemek. Kütük. Salak. Kuzu filetosu. Alık.

Chumped : Saksı. Kaşkaval. Mankafa. Kütük. Pirzola. Salak. Çiğnemek. Kuzu filetosu. Alık.

Abramis zone : Akarsuların durgun akan bölgeleri. Abramis zonu. Akarsuların durgun akan ve abramis türlerinin baskın olduğu bölgesi.

Chumps : Kuzu filetosu. Akıl. Kütük. Kelle. Alık. Saksı. Takoz. Kafa. Mankafa.

A cell : A hücresi. Mayalarda eşeyli üreme sırasında alfa hücresiyle beraber zigotu oluşturan hücre.

Abductor muscle : Bir bacak ya da herhangi bir bölgeyi dışa doğru çeken kas. abdüktör kas. Abdüktör kas. Uzaklaştırıcı kas.

A chromosome : A kromozomu. Diploit bir kromozom takımındaki normal kromozomlar, b kromozomunun zıddı ve normalden fazla olan kromozomlar.

Abo blood groups system : Dokuz numaralı insan kromozomunda bulunan ve kırmızı kan hücresinde belli antijenleri gösteren bir alel sistemi. Abo kan grupları sistemi.

Blunt end synonyms : butt end, aardvark, a cells, chump, a protein, abiotic environment, abiotic factor, aardvarks, acacia, a site, abacus bodies.