Heat conductor türkçesi Heat conductor nedir

Heat conductor ingilizcede ne demek, Heat conductor nerede nasıl kullanılır?

Heat : Isıtmak. Kızmak. Kızışmak. Sıcaklık. Kızgın hayvan. Bir cismin uzamasına, genleşmesine, buharlaşmasına, erimesine, sıcaklığının artmasına ve bir iş yapmasına sebep olan fiziksel enerji. Isınmak. Östrüs. Kızgınlık. Bir özdeği, ısıldevingen bir durudan dahayüksek sıcaklıktaki ısıldevingen duruya götürmek için verilmesi gereken erke niceliği.

Conductor : Orkestra yönetmeni. Fizik, kimya, sinema, televizyon, veterinerlik alanlarında kullanılır. Koro şefi. Lider. İletken madde. Kılavuz. İletken. Paratoner. Elektrik akmının ve ısıl erkenin akabileceği düşük dirençli uçun, sıvı ya da katı özdek. Isı, elektrik gibi erke türlerini ileten ortam.

Heat absorbing filter : Isıkeser süzgeç. Antikalorik filtre. Tek resimli devinimle çalışabilen göstericilerde, gösterici ışıtacı ile film arasına girerek ışık kaynağı önünde uzun süre duran filmin yanmasını önleyebilecek biçimde ısıyı azaltan süzgeç. Isıkeser (süzgeç). Sinema, televizyon alanlarında kullanılır.

Heat absorption : Isı emme. Isı soğurumu. Dışardan ısı alma. Isı alma.

Heat accumulator : Isı akümülatörü. Isı toplacı. Isı biriktiricisi.

 

Heat barrier : Isı duvarı. Isı limiti (uçak).

İngilizce Heat conductor Türkçe anlamı, Heat conductor eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Heat conductor ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Heat conductivity : Cisimlerin ısıyı iletme yeteneği; bir cismin ilettiği ısı niceliğinin aldığı ısı niceliğine oranı. Isıl iletkenlik.

Thermal conductivity : Isı iletim katsayısı. Isıl geçirgenlik. Bir cismin iletimle ısı aktarım hızı. Isı ıletim katsayısı. Fizik, kimya, uzay alanlarında kullanılır. Isıliletkenlik. Cisimlerin ısıyı iletme yeteneği; bir cismin ilettiği ısı niceliğinin aldığı ısı niceliğine oranı. Isıl iletkenlik. Termal iletkenlik.

Thermal conductor : Isıyı iletmek için kullanılabilen madde. Yalıtkan olmayan madde. Termal iletken. Isıdan tecrit olmayan madde. Isıyı ileten madde.