Jurisdiction authority türkçesi Jurisdiction authority nedir

Jurisdiction authority ingilizcede ne demek, Jurisdiction authority nerede nasıl kullanılır?

Jurisdiction : Yargılama yetkisi. Yargı yetkisi. Yargı. Kaza. Yetkili yargılık. Yargı çevresi. Yetki sınırı. Hükümetin nüfuz dairesi. Yargılıkların yetkileri. Hükümet.

Authority : Nüfuz. Yetkili. Bilgisayar, hukuk, sosyoloji alanlarında kullanılır. Hak. Bir bireyin, bir görüşler dizgesinin ya da bir örgütün, kimi nitelikleri taşımaktan ya da kimi orunlarda bulunarak belli hizmetleri yerine getirmekten doğan ve genel olarak tanınan etkisi. Yetki. Yetki belgesi. Otorite. Yetke. Hüküm.

Jurisdictional : Yargı hakkına ait. Kaza hakkına ait. Kaza yetkisiyle ilgili. Yetkinin uygulandığı bölge ile ilgili. Yetki alanıyla ilgili. Adalet yönetimiyle ilgili. Yargı yetkisiyle ilgili. Temsil yetkisine ait. Kaza dairesine ait. Güç ve otoriteyle ilgili.

Jurisdictionally : Kaza yetkisi ile ilgili olarak. Kaza yetkisi bakış açısı ile. Yetki alanı içinde. Yargı yetkisine ait olarak.

Jurisdictions : Yargı. Yargılama yetkisi. Yetki alanı.

Absolute authority : Mutlak otorite.

İngilizce Jurisdiction authority Türkçe anlamı, Jurisdiction authority eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Jurisdiction authority ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

 

Jurisdiction : Yargılıkların yetkileri. Yargı. Davayı gören yargılık. Hükümet. Yargılıkların görevi. Kaza. Hükümetin nüfuz dairesi. Yetkili yargılık.

Juridical power : Yargı erki. Kuvvei kazaiye. Kaza kuvveti. Yargı gücü. Kaza yetkisi.