Ampoule türkçesi Ampoule nedir

  • Ufak ilaç şişesi.
  • Küçük kap (camdan yapılmış).
  • Ampul.
  • Küçük ilaç şişesi.
  • Küçük tüp.

Ampoule ingilizcede ne demek, Ampoule nerede nasıl kullanılır?

Water ampoule : Su sıkılama torbacığı.

Ampoules : Ampul.

Amporic sound : Amforik ses. Amforik solunum. boşluklu organlar üzerinde sedanın yankılanmasından doğan testideki çınlama sesine benzer solunum sesi.

Campo : Kolorado eyaletinde şehir. Kırsal bölge. Güney amerika'da her yana yayılmış küçük ağaçlar ve çalılarla çimen kaplı geniş düzlük. İspanyol veya italyan kasabasının meydanı.

Campodeiform : Kampodeiform larva. İyi gelişmiş bacak ve antenleri olan uzun yassı larva.

Crampoon : Kenet. Çivi. Mengene. Krampon. Tırmanma demiri.

Camporee : İzci topluluğu.

Campos : (kampüs ve polis kelimelerinin kombinasyonu) rice üniversitesi'nin (william marsh rice ınstitute tarafından kurulan ve 1912 yılında houston, teksas'ta açılan) kampüsünde güvenliği sağlayan ve devriye gezen polis gücü. Kolorado eyaletinde şehir.

Jampot : İçinde reçel muhafaza edilen cam kap. Reçel kavanozu.

Crampon : Mengene. Kenet. Tırmanma demiri. Kanca. Buz mahmuzu. Krampon. Çivi.

İngilizce Ampoule Türkçe anlamı, Ampoule eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Ampoule ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

 

Lightbulb : Elektrik lambası.

Lamps : Aydınlatma. Lambalar. Işık. Lamba. Far. Fener.

Lamp : Lamba. Vurmak. Işık. Elektriksel ya da kimyasal erkeyi ısıya dönüştürerek ışık veren aygıt. Kandil. Işıtaç. Sinema ve televizyon çalışmalarının çeşitli aşamalarında, özellikle aydınlatmada, yapma ışık kaynağı olarak kullanılan ve değişik yapıda, boyda, güçte çeşitleri olan aygıt. (genellikle, havası boşaltılmış ya da içinde özel bir gaz bulunan camdan bir kap içinde bir telin elektrik akımıyla akkor duruma geçirilmesiyle çalışır). Sinema, televizyon alanlarında kullanılır. Çırağ.

Phials : İlaç şişesi. Küçük şişe. Ufak şişe.

Ampule : Küçük cam şişe. Derialtı çözeltileri saklamak için kullanılan mühürlenmiş cam haznesi. İçerisinde steril ilaç bulunan, ince camdan yapılmış küçük muhafaza. Ampül.

Bottle : Biberon. Kavanozlayıp saklamak. İçki. Şişeye koymak. Tüp. Şişeye doldurmak. Şişelemek. Susturmak. Metal silindir. Şişe.

Vialing : Şişe. Şişecik. Ufak şişe. İlaç şişesi. Küçük şişe. Flakon. Viyal.

Ampul : Derialtı enjeksiyonlarında kullanılan mühürlenmiş cam kabı.

Ampullar : Şişeye benzer. Şişe şeklinde.

Ampoule synonyms : glass bulb, ampules, light bulb, bulbs, ampoules, ampuls, vial, tubule, phial, bulb, boobs, tubules, ampulla, incandescent lamp, knocker.