Ampoules türkçesi Ampoules nedir

Ampoules ingilizcede ne demek, Ampoules nerede nasıl kullanılır?

Water ampoule : Su sıkılama torbacığı.

Ampoule : Küçük ilaç şişesi. Küçük kap (camdan yapılmış). Ufak ilaç şişesi. Küçük tüp. Ampul.

Amporic sound : Amforik ses. Amforik solunum. boşluklu organlar üzerinde sedanın yankılanmasından doğan testideki çınlama sesine benzer solunum sesi.

Campo : Kırsal bölge. Güney amerika'da her yana yayılmış küçük ağaçlar ve çalılarla çimen kaplı geniş düzlük. İspanyol veya italyan kasabasının meydanı. Kolorado eyaletinde şehir.

Campodeiform : İyi gelişmiş bacak ve antenleri olan uzun yassı larva. Kampodeiform larva.

Campos : (kampüs ve polis kelimelerinin kombinasyonu) rice üniversitesi'nin (william marsh rice ınstitute tarafından kurulan ve 1912 yılında houston, teksas'ta açılan) kampüsünde güvenliği sağlayan ve devriye gezen polis gücü. Kolorado eyaletinde şehir.

Crampons : Kanca. Mengene. Buz mahmuzu. Çivi. Kenet. Tırmanma demiri. Krampon.

Camporees : İzci topluluğu.

Crampoon : Krampon. Kenet. Tırmanma demiri. Çivi. Mengene.

Crampon : Krampon. Tırmanma demiri. Kanca. Kenet. Buz mahmuzu. Mengene. Çivi.

İngilizce Ampoules Türkçe anlamı, Ampoules eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Ampoules ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

 

Ampulla : Ampulla. Şişe. Damar. Kutsal yağ şişesi. Biyoloji, veterinerlik alanlarında kullanılır. Zardan yapılmış herhangi bir kesecik. omurgalılarda kulağın yarım daire kanallarının uçlarındaki genişlemiş yapılar. 3.derisi dikenlilerde su kanal sistemine bağlı halka kanal üzerindeki küçük iç su depoları. 4.keski solungaçlılarda duygu kanallarının uçlarındaki kesecikler. 5.dişilerde fallop kanalının bir parçası. 6.erkeklerde vas deferensin bir kısmı. 7.böceklerde malpighi tüplerinin bağırsağa bağlandığı bölge. ampulla. Genişlemiş kısım. Hacı şişesi. Kabarcık.

Incandescent lamp : Elektrik lambası. Enkandesan lamba. Akkor lamba. Volfram filamentli lamba. Akkor lambası. Çıngı ampulü. Akkor elektrik lambası. Elektrik ampulü.

Vial : Ufak şişe. Küçük ilaç şişesi. Ufak ilaç şişesi. Şişecik. Flakon. Isıya dayanıklı plastik malzemeden yapılmış çoğunlukla vida kapaklı plastik numune saklama tüpü. Viyal. Küçük şişe. İlaç şişesi.

Bulb : Çiçek soğanı. Şişerek soğan biçimini almak. Lale soğanı. Ölçü cihazları için cam boru. Elektrik ampulü. Elektrik lambası. Havası boşaltılmış cam şişe içinde elektrik akımı ile akkor duruma gelerek ışık veren aygıt. tiyatro ışıldaklarında bunların çeşitli amaçlara yönelik olanları vardır. Işıtaç. Işıyıcı maddeyi saran saydam ya da yarı saydam kılıf. not: endüstride akkor lamba ampulu: kavanoz.

 

Lamp : Işık üretmek için yapılmış yapay kaynak. Fener. Lamba. Sinema, televizyon alanlarında kullanılır. Kandil. Çırağ. Elektriksel ya da kimyasal erkeyi ısıya dönüştürerek ışık veren aygıt. Sinema ve televizyon çalışmalarının çeşitli aşamalarında, özellikle aydınlatmada, yapma ışık kaynağı olarak kullanılan ve değişik yapıda, boyda, güçte çeşitleri olan aygıt. (genellikle, havası boşaltılmış ya da içinde özel bir gaz bulunan camdan bir kap içinde bir telin elektrik akımıyla akkor duruma geçirilmesiyle çalışır). Işık.

Ampoule : Ufak ilaç şişesi. Küçük ilaç şişesi. Küçük kap (camdan yapılmış). Küçük tüp.

Lamps : Aydınlatma. Far. Lambalar. Lamba. Fener. Işık.

Ampul : Derialtı enjeksiyonlarında kullanılan mühürlenmiş cam kabı. Küçük ilaç şişesi. Ufak ilaç şişesi.

Lightbulb : Elektrik lambası.

Ampules : Küçük ilaç şişesi. Derialtı çözeltileri saklamak için kullanılan mühürlenmiş cam haznesi. Küçük cam şişe. Ufak ilaç şişesi.

Ampoules synonyms : bottle, boobs, knocker, light bulb, phial, bulbs, ampule, glass bulb.