Make a backup türkçesi Make a backup nedir

Make a backup ingilizcede ne demek, Make a backup nerede nasıl kullanılır?

Make : Meydana getirmek. Kazanç. Yaratmak. Çeşit. Erişmek. Kapatmak (devreyi). Hazırlamak. Yapmak. Düdüklemek. Marka.

A : La (müzik terimi). Herhangi bir. Argonun simgesi. (herhangi) bir. Atom ağırlığı. Miktar belirtir. Belirli bir tür veya nitelikteki. En yüksek not. Bir. En iyi kaliteyi simgeleyen harf.

Backup : Başkasının yerine geçmeye. Yardımcı olan. Yedek. Dublör. Destek olan kişi ya da şey. Kopyalama. Destek. Yedekleme. Onun yedeği olmaya hazır kişi ya da şey.

Make a bargain : Anlaşmaya varmak. Anlaşmak (pazarlık). Bir işi bağlamak. Mutabık kalmak. Anlaşmak.

Make a bed : Yatak yapmak.

Make a bolt for it : Tüymek. Kaçmak.

Make a big stink : Olay çıkarmak. Kıyameti koparmak.

Make a beeline for : Dosdoğru bir yere gitmek. Doğruca gitmek. Kestirmeden gitmek. Dosdoğru ve çabucak gitmek. -e hemen gitmek.

Make a bolt : Kirişi kırmak. Kaçmak. Tüymek.

Make a bid for : Çaba harcamak. Kazanmak için girişimde bulunmak. (bir şeyi) kazanmaya çalışmak. Elde etmeye çalışmak. Kazanmaya çalışmak. Uğraş vermek. Teşebbüste bulunmak.

İngilizce Make a backup Türkçe anlamı, Make a backup eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Make a backup ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

 

Back up : Desteklemek (kanıtla). Bilgisayar yedeklemek. Destek olmak. Desteklemek. Destek sağlamak. Yardımcı olmak. Yedeğini almak. Geri gitmek. Geriye doğru sürmek.

Tows : Yanında gezdirmek. Çekmek (halatla veya zincirle). Yedekleme halatı. Çekici ile çekmek. Yedmek. Yedekte çekmek. İtmek (gemi bir veya birkaç mavnayı). Çekmek. Yedeğe almak.

Tow : Yedmek. Çekici ile çekmek. Yedeğe almak. Çekmek. Yedekte çekmek. Yedekleme halatı. İtmek (gemi bir veya birkaç mavnayı). Çekmek (halatla veya zincirle). Römork yapmak.

Backed up : Gerilemek. Geriye doğru hareket etmek. Birinin ifadesini desteklemek veya teyit etmek. Bir aracı ters yöne doğru sürmek. Arka çıkılmış. Arkalı. Destek vermek. Desteklenmiş. Biriktirmek.

Double : İki misli. İki kişilik. İkişerli. Duble. Çift. İki kat. Dublör. Bir filmin çevrilmesi sırasında bir oyuncunun bazı görünçlüklerdeki oyununu başkasına oynatmak. bunu yapan kimsenin eylemi. Çifte.