Peacocks türkçesi Peacocks nedir

  • Tanrıkuşu.
  • Tavus (takımyıldızı).
  • Züppe.
  • Tavuskuşu.
  • Tavus kuşu.
  • Tavus.
  • Gösteriş meraklısı tip.
  • Gösteriş düşkünü.

Peacocks ile ilgili cümleler

English: Please take care of my peacocks.
Turkish: Lütfen, Tavus Kuşlarıma iyi bak.

Peacocks ingilizcede ne demek, Peacocks nerede nasıl kullanılır?

Peacock blue : Tavuskuşu mavisi. Parlak çivit mavisi.

Peacock butterfly : Gündüz tavuskelebeği. Böcekler (ınsecta) sınıfının, pul kanatlılar (lepidoptera) takımından, kanatları dişli ve köşeli olan bir eklem bacaklı türü. Tavus kelebeği. Gündüz tavus kelebeği. Tırtıl evresinde tarım ve orman bitkilerine zarar veren, kanat uçları dişli, güzel kelebek.

Peacock wiseman hypothesis : Reel kamu harcamalarının reel gayrisafi yurtiçi hasıla içindeki payında, savaş ve doğal afetlerin yaşandığı olağanüstü dönemlerde meydana gelen ve olağanüstü dönemin sona ermesine karşın kalıcı hale gelen artışların nedenlerini, halkın olağanüstü dönemlerde normal zamanlara göre vergiye katlanma düzeyinin artmasına bağlı olarak bir defalık vergilerin kalıcı hale gelmesiyle açıklayan sav. Peacock-wiseman savı. Peacock-wiseman hipotezi.

A peacock in his pride : Gösteriş yapan kişi.

Grey peacock pheasant : Ana vatanı himalaya dağları ve çin olan, ormanlık alanlarda yaşayan sülün ırkı. Himalaya gri tavus kuşu.

 

Peacoat : Denizci montu. Denizci paltosu.

Palawan peacock : Ana vatanı filipinlerdeki palawan adası, yaşama ortamı yağmur ormanları olan, diğer tavus kuşu sülünlere göre daha hareketli sülün ırkı. Palawan tavus kuşu.

Peacock : Tavuksular (galliformes) takımının, sülüngiller (phasianidae) familyasından, 110-125 cm kadar uzunlukta, hindistan ve seylan'da yaşayan bir tür. Tavus kuşu. Tavuskuşu. Tanrıkuşu. Züppe. Gösteriş meraklısı tip. Gösteriş düşkünü. Tavus. Tavus (takımyıldızı).

Peace corps : Barış gücü. Barış gönüllüleri.

Peacoats : Denizci paltosu. Denizci montu.

İngilizce Peacocks Türkçe anlamı, Peacocks eş anlamlısı

Sözcükler, direkt olarak Peacocks ile ilgili eş anlamlı kelimeler olmayabilir. Kelime anlamı benzer olan sözcükler olabilirler.

Cockscomb : Horoz ibiği. Bobstil. Horozibiği. Gelinçiçeği. İbik. Horozibiği çiçek. Horozibiği çiçeği. Züppe adam.

Coxcombical : Züppece. Züppe gibi. Kendini beğenmiş.

Four footed butterfly : Dört ayaklı kelebek.

Dandy : Düzgün. Zarif. Yetkin kimse. Şık. Yole. Yaman. Telli bebek. Çıtkırıldım tip. En iyi nitelikte.

Dandies : Kusursuz şey. Yetkin kimse. En iyi nitelikte. Küçük yelkenli. Yole. Çıtkırıldım tip. Şık. Telli bebek.

 

Clotheshorse : (kılık) kıyafet düşkünü. Çamaşır kurutma askısı. Çamaşır askısı. Elbise kurutma askısı.

Peacock : Tavuksular (galliformes) takımının, sülüngiller (phasianidae) familyasından, 110-125 cm kadar uzunlukta, hindistan ve seylan'da yaşayan bir tür.

Beaux : Şık erkek. Aşık. Sevgili.

Coxcomb : Züppe adam. Horoz ibiği çiçeği. Horozibiği çiçeği. Bopstil. Horozibiği. Bobstil. Horoz ibiği.

Peacocks synonyms : bird of juno, inachis, genus inachis, nymphalid butterfly, inachis io, nymphalid, fops, fashion plate, brush footed butterfly, peafowl, fop, beaus, pavo, cockscombs, peafowls, gallant, peacock butterfly, gallanting, coxcombs, conceited pup, peacocking, dandified, dudes, clotheshorses, adonis, dude, buckish.

Peacocks zıt anlamlı kelimeler, Peacocks kelime anlamı

Achromatic : Akromatik. Renksiz; renk meydana getiren en küçük uyartıya duyarsız. Renk değişikliği yapmayan, ışığı renklerine ayırmadan kıran, akromatik, akromatoz. Perdesi değişmeyen. Renközü olmayan. (siyah, beyaz ve gri, renksemezdir). renkserin karşıtı. Biyoloji, sinema, televizyon alanlarında kullanılır. Renksemez. Renksiz.