Erkek gadife nedir, Erkek gadife ne demek

Yerel Türkçe'deki anlamı:

Kadife çiçeğinin yalın katlısı.

Erkek yapılı kadın.

Erkek gadife anlamı, tanımı

Gadi : Olgunlaşmamış mısır koçanı. Yenge. Büyük anne, babaanne. Kadı

Gadife : Kadife.

Erke : Enerji. Pozitif bilimlerde iş başarma gücü, bir direnmeyi yenme gücü.

Erkek : Yetişkin adam, bay, er kişi. Sözüne güvenilir, mert. İnsan, hayvan ve bitkilerin dişiyi dölleyecek cinsten olanı. Girintili ve çıkıntılı olarak bir çift oluşturan nesnelerden çıkıntılı olanı. Koca. Sert, kolay bükülmez. Sperma oluşturan organizma.

Kadife çiçeği : Birleşikgillerden, çiçekleri genellikle parlak sarı renkte ve kadife görünümünde bir süs bitkisi, topkadife (Tagetes).

Yalın kat : İnce, tek katı olan. Sağlam olmayan, dayanıksız. Basit, derinliği olmayan, üstünkörü.

Yapılı : Yapısı herhangi bir nitelikte olan. Vücudu gelişmiş, iri.

Kadife : Yüzeyi belirli uzunlukta bırakılmış ham madde lifleriyle kaplı, parlak, yumuşak kumaş, velur. Bu kumaştan yapılmış, bu kumaşla kaplanmış.

Yalın : Alev. Çıplak, kınından çıkmış. Gösterişsiz, süssüz, sade (söz, yazı).

Kadın : Erişkin dişi insan, hatun, hatun kişi, zen. Analık veya ev yönetimi bakımından gereken erdemleri, becerileri olan. Bayan. Hizmetçi bayan.

 

Katlı : Katlanmış, bükülmüş. Katı veya katları olan.

Kadi : Babaanne. Büyük fıçı. Yenge. Hanım. [Bakınız: kadınana].

Yalı : Sahil. Su kıyısında yapılmış büyük, görkemli ev.

Kadı : Tanzimata kadar her türlü davaya, Tanzimat ile Medeni Kanun arasındaki dönemde ise yalnız evlenme, boşanma, nafaka, miras davalarına bakan mahkemelerin başkanları.

Yapı : Barınmak veya başka amaçlarla kullanılmak için yapılmış her türlü mimarlık eseri, bina. Yapma, oluşturma, ortaya konulma, meydana getirme. Bütünün bir araya getirilişinde uyulan dizge, strüktür. Ögeleriyle somut bağımlılığı olan bütün. Parçaları ve ögeleri arasında yasaya uygunluk, durağan bağlar ve karşılıklı ilişkiler bulunan dizge veya bütün, strüktür. Yapılmakta olan konut, yol, köprü vb. inşaat, konstrüksiyon. Canlı bir varlığın ruh veya beden özelliklerinin tümü, bünye, strüktür. Bir hücrede, bir dokuda, karmaşık oluşumlu bir organizmada elemanların düzeni.

Diğer dillerde Erkek eşeylik organı anlamı nedir?

İngilizce'de Erkek eşeylik organı ne demek ? : testis